| AndyCrimson a întrebat:

Imi place un tip si cand vorbim pe mess, el ma saluta primul mereu, insa dupa mai pune o intrebare sau doua si asta a fost conversatia. As vrea sfaturi legate de intrebarile pe care i le-as putea pune. Sunt o fire sociabila insa el e un tip dificil. As dori raspunsuri seriose

Răspuns Câştigător
| 0veX a răspuns:

Evita intrebarile a carui raspuns este Da sau Nu. Deoarece ajungi la situatia in care nu mai ai ce vorbi cu persoana respectiva si discutia tocmai s-a terminat.

Ex: El pomeneste de un film anume pe care il sti si tu si ti'a placut. Ajungi sa'l intrebi "Ti'a placut filmul? Da''. Daca ai mai multe intrebari in cap ii ok, dar daca toate raspunsurile is asa ajungi mai mult sa faci o interogatie decat o conversatie si asta nu e prea bine.

O intrebare mai corecta ar fi. "Cum de ti'a placut acel film." sau "Ce parere ai despre el".

Idea e sa te folosesti de ce zice persoana cu care comunici.

Ii bine sa ai cateva intrebari pregatite inainte de discutie, dar idea principala ii sa te folosesti de raspunsul persoanei cutare si asa o sa ajungi sa schimbi subiectele fara sa iti dai seama.

2 răspunsuri:
| cristina_2606 a răspuns:

Ai putea sa il intrebi ce a facut astazi.sau sa vorbiti de un film.sa il intrebi daca merge la mare sau cum a fost la mare, daca a fost.nu stiu.iti vin pe moment lucrurile astea in cap...daca il intrebi lucruri din astea. faceti conversatie usor, usor.si o sa va apropiati. apoi vei sti tu ce e de facut:*

| borntotwerk a răspuns:

Pai poti sa il intrebi ce iti vine in cap dar nu il intreba lucruri dintastea aiuristice cum ar fi daca te place pentru nu sti acest lucru.pup.pa