| vlad255 a întrebat:

Buna TPU.Îmi puteti spune cum sa fac bani.ideea e ca locuiesc singur si am 16ani si nu prea am bani.
Funda!

3 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Vad ca uni nu prea stiu dar te ajut eu cum sa faci Bani chiar si prin internet.
Uni nu prea apeleaza iar altii pot sa faca bani prin diferite metode:
-View
-Site
-Parteneriat
-Afiliere

Sunt multe lucruri cum se fac bani sau poti sa faci bani prin munca (serviciu) dar nu ai 18 ani numai sa muncesti la negru.

Aicea contaza cum vrei sa faci bani si prin ce metoda vrei sa faci bani.
-Internet
-Munca (Serviciu)
-Promovare (promovezi anumite produse, sau vinzi produse de la anumita firma si poti castiga un comision din vanzarile tale).

PS:Alege metoda cum vrei sa faci bani si te ajut cu ce-a mai mare placere sa faci bani una dintre cele 3 metode.
Mult Succes.

| al9264 a răspuns:

Poti sa confectionezi ceva (bratari, lantisoare, etc.)Le vinzi pe strada cu 10-15 lei si te-ai scos.

| Catalinhhh a răspuns:

Rude...
Citez : "Job-uri, dar destul de greu.Eu m-am interesat la sfarsitul scolii, si am reusit sa ma "angajez" la un ziar local, si sa car de la 6 la 8 dimineata ziare la abonati (Cu un scooter merge foarte repede). Castig in jur de 350 de Ron pe luna. Eu cred ca este un inceput bun. "