| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti va rog mai multe despre profilul stiintze sociale? Pentru ca eu vreau sa dau la liceul pedagogic profilul stiintze sociale dar o profesoara ne'a spus sa mai lasam profilul acesta. Noi am intrebat'o de ce dar a zis ca ne spune la timpul potrivit. Nupot intelege de ce a zis asta. Cine e la acest profil. Imi spuneti va rog ce calitati si ce defecte are? FRUNDA+VOT PENTRU CEL MAI FOLOSITOR RASPUNS! Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Pei e cel mai usor profil. se pune accent pe isto geogra lojika
romana
te poti duce dupa aceea la drept psihologie jurnalism etc.
calitati: e usor, nu iti bati prea mult capul.
defecte: daca de ex te trezesti in a12a ca vrei la medicina o sa iti fie cam greu. deoarece la medicina iti trebuie multa biologie, chimie. iar la acest profil nu se pune accentul pe aceste materii.