| adina_6125 a întrebat:

Buna TPUhappyin curand o sa fie ziua mea si o sa dau o petrecere cu cei mai buni prieteni.nu o sa fim multi, doar 10. apropo avem 12-13 ani. si am nevoie de idei pentru jocuri. eu vreau sa jucam un joc in care sa fie niste biletele in baloane si fiecare sa isi aleaga cate un balon si sa il sparga si pe bilete sa fie provocari amuzante pentru fiecare si mai vreau sa jucam adevar si provocare pentru ca e ca o traditie la noi.mersi mult. FUNDA PENTRU CELE MAI INTERESANTE JOCURI SI CELE MAI MULTEbig grin

2 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Adevar sau provocare, dar hotarati inainte 2-3 teme doar, ca sa nu sara calul unii. apoi puteti juca mima, tot asa, cu reguli (de ex: doar filme si prezentatori tv). si de ce nu un karaoke? gasesti pe youtube o multime de melodii, iar microfon poate fi un tub de deodorant, unul de fixativ sau chiar o umbrela.

| BiancaGeorgya a răspuns:

La mulţi ani! Si tu ai spus deja nişte idei. Iar eu
mă gandesc să jucaţi : "Fără Da şi Fără Nu ". " Fără Da şi Fără Nu " se joacă : tu pui o intrebare la fiecare şi ei pot răspunde cu orice, mai puţin cu Da şi Nu. Funda?