| Baluta_Valentina_1981 a întrebat:

In "Saptamana Scoala Altfel" ne-am gandit sa facem o mica petrecere intre noi, colegii (sunt a 5-a). In total se strange 120 de lei si va fi asa : 3 sticle de suc; 2 sticle de apa; aperitive si clatite cu gogosi. Doamna diriginta ne-a lasat pe noi s-o organizam, doar 4 copii printre care si eu.Intrebarea este ca nu stim ce sa punem la aperitive.Dau FUUUNDAA!

Răspuns Câştigător
| DeliaDelii a răspuns:

Pai ce sa puneti ceva gen :salam, sunca(de mai multe feluri),ardei gras, masline, rosii, castraveti, cascaval, oua si cam atat sau na poate mai gasiti voi ceva.

2 răspunsuri:
| alexmihay92 a răspuns:

Puneti si voi ceva mezeluri cu masline si rosii cu castraveti ardei etc

| 150412 a răspuns:

Pentru a evita orice esec, puteti cere ajutorul doamnei profesoare sau sa va intrebati colegii ce isi doresc, cred ca va fi bine sa aveti mezeluri poate si cascaval, poate faceti niste tartine, ceva legume nu ar strica sau fructe, alegeti ceva simplu si nu prea scump happy