| Maya100 a întrebat:

Buna,TPU!
In ultima vreme parintii mei nu imi mai dai bani de buzunar asa de multi si mi-ar placea sa primesc din partea voastra cateva sugestii de cum pot sa strang bani. Chestia aceea cu munci in casa pentru a primi bami este deja consumata fiindca ai mei nu sunt de acord.
P.S: NU SUNT LA VARSTA LA CARE MA POT ANGAJA!

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Poti sa imparti pliante prin oras o metoda prin care poti scoate bani.

| WaterDrop a răspuns:

Mergi la toti vecinii din bloc care au caini si ofera`te sa-i plimbi ( cainii nu pe vecini ) contra unor sume mici de bani.

| emillie a răspuns:

Sigur primesti sa iti iei mancare la scoala, si daca iti dau 5 lei pe zi, stransi in fiecare zi gandeste-te ca se aduna...