| CossssssminaaGbb a întrebat:

Inainte de toate, vreau sa stiti ca o sa ignor orice fel de critici sau glume proaste. Asadar, sa spunem ca cel mai bun prieten al meu, totodata si colegul meu de banca s-a indragostit de mine. I-am spus ca nu vreau o relatie si i-am spus ca nesimtind nimic nu as putea sa imi bat joc de el. Cu toate astea, ma ia de mana, in brate bla bla... si nu pot sa descriu cum ma simt. La practica ( suntem la pedagogic ) 3 ore daca nu il vad macar pe hol parca sufar in sinea mea. In schimb, cand il vad, raman minute intregi cu un zambet foarte ciudat pe buze. Nu sunt atrasa de el, mai ales ca eu sunt scunda si destul de plinuta, iar este inalt si foarte slab. Pe langa asta, ar mai fi si faptul ca fumeaza si stie ca urasc asta ( bine, ca in loc de fiecare pauza, ca pana acum, merge doar o data, maxim de doua ori ) si faptul ca are niste iesiri de copil. Nici eu nu sunt, ce-i drept, foarte coapta la minte, dar el exagereaza. Si probabil nu imi place asta din cauza ca am trecut deja de o relatie cu un baiat mult mai mare, de la facultate, care a durat vreo 2 ani. Nu am habar ce sa fac. Acum ii dau sperante, acum il expediez. Dar ceea ce simt in prezenta lui nu am mai simtit niciodata.

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

"i-am spus că nu simt nimic", "nu sunt atrasă de el", "ceea ce simt în prezența lui nu am mai simțit niciodată"
Hotărăște-te odată!
Îți face plăcere prezența lui și îi simți lipsa când nu e? Atunci nu mai poți spune că nu simți nimic pentru el.
Ai răbdare, lasă timpul să treacă și vezi cum vor evolua lucrurile.

2 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Hmm. De ce nu ii dai o sansa? Eu cred ca iti place intr-o oarecare masura de el. Sa te indragostesti de cineva nu ai cum fara sa il cunosti. fumatul si chestiile copilaresti se pot schimba in timp, asta evident daca merita.

| Adry05 a răspuns:

Incearca sa iesiti la o intalnire, o sa-ti dai mai bine seama ce simti.