| Stefania a întrebat:

Buna TPUsad! Incep sa ma inteleg fff rau cu mamacrying. Mereu e cu gura pe mine si asta ma streseaza.De ceva vreme a devenit foarte stresata.Nu cred ca din cauza serviciului.De ce credeti ca se streseaza atata, cum sa fac sa ma inteleg bine cu ea? Ca si acum 4 saptamanistraight face. Si in plus cu tata nu are nici o problema, nu e cu gura pe el ca si pe mine. O ajut mereu si nici asa nu e binestraight face.

FUNDITA!

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Insa eu cred ca e din cauza serviciului. Oamenii nu sunt stresati aiurea.Au ei un motiv care le rapeste linistea si somnul noaptea.Incearca sa o intelegi sa intrerupi un scandal inainte de a incepe

| gigiro a răspuns:

Daca nu ne spui ce-ti reproseaza, ce crezi tu, nu te putem ajuta. ce zice dansa,

| Andruta a răspuns:

Surioara meah si l mine e la fel. orice as face nu e bine.sad
depinde si de varsta... 13-14-15 ani e varsta in care te simti mai rebel.nu e numai din vina mamei ci mai mult d la noi.noi suntem un pic crazy.lasa gura mai moale si las`o sa vb.crede`ma vorba dulce mult aduce.anunta`am prin mesaj daca sfatu mew da roade.hai te poup. funda. puppy dog eyes

| Dia :"> a răspuns:

Buna. Imi pare rau pentru situatsia ta... Daca nimic nu o multsumeshte pe mama ta Incearca sa faci luqrurile pe care te pune sa le faci inainte ca ea sa-ti spuna asta. Daca seara nu ii spui `te iubesc mami!` si nu o pupi d noapte buna, si acest luqru ajuta. Cand e cu gura p tine ai grija sa nu ridici tonul la ea, sa nu ii raspunzi decat cu `da mami, am greshit, imi pare rau. iarta'ma!`! Sa nu faci nimic din ceea ce nu vrea si ai s vezi ca luqrurile o s se imbunatatseasca! Multa bafta. Am treqt si ieu prin asa ceva cu mama iar daca te comportsi frumos cu ea si simte ca poate s aiba baza in tine, everything gonna be all right! happy
stiu ca nu e momentu` pentru tine s te gandestila asa ceva, dar fundita :-s?puppy dog eyes

| flyuuuuuuuu a răspuns:

Da te inteleg sunt in aceeasi situatie sad
eu cand spune ceva catre mine ii spun "da mamai aid reptate"
sau daca nu functioneaza iesi afara si mergi si te calmezi si dupa vi si vb cu ea

| pantzy a răspuns:

Stii cum este cu parintii, sunt foarte protectivi. poate nu le place anturajul tau, poate sa fie de vina nevoiile de zii cu zii. cel mai bine ar fi daca ati povesti. dialogul de multe orii este cea mai buna solutie.si inca ceva nu da mereu vina pe tine.cu siguranta ai sa rezolvi problema daca o sa povestiti. sper ca iti sunt de folos.

| SadForever a răspuns:

Te inteleg, a mea e la fel. Nu prea ai ce sa facirolling eyes