| alexandrabacau97 a întrebat:

Buna TPU intrebare pentru fete > e adevarat ca exista alimente care stimuleaza creasterea sanilor? daca da care sunt aceste? si porumbul face parte din ele?

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Da:
• Maslinele negre, uleiul virgin de masline, soia, germenii de soia si de grau, precum si nucile, alunele, migdalele, semintele de floarea-soarelui (toate crude, neprajite) au efecte benefice asupra glandelor mamare, crescand volumul sanilor, dar foarte usor si deloc periculos. Este o optiune foarte sanatoasa sa consumi aceste alimente, deoarece contin grasimi omega 3 care reduc riscul de cancer mamar.
• Zaharul, carnea cu hormoni de crestere si produsele de patiserie "umfla" sanii, care devin flasci, cu aspect pufos.
• Cofeina, toate bauturile care contin cofeina pot da o usoara inflamare a glandelor, ducand la marirea si sensibilizarea sanilor. E bine sa eviti cofeina la jumatatea ciclului si in preajma menstrei.
• Semintele de marar, inflorescentele de busuioc si radacina de lemn dulce cresc sanii, dar ii pun in pericol, fiindca stimuleaza secretia de estrogeni. Lemnul dulce e chiar contraindicat in hipermenoree, noduli mamari si afectiuni genitale.

1 răspuns:
| deeea_1471 a răspuns:

Buna.da exista.mai ales in carnea de pui de cumparat si in legume in general.''DE CE?''pentru ca acestea sunt injectate cu tot felul de vitamine minerale etc pentru a creste si a se dezvolta repede pentru productie.de aceea noi mancand aceste produse corpul nostru poate raspunde la acesti stimulenti. sper ca te'am ajutat. FUNDA?happy