| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
La asistenta asta mateenala unde am fost data eu cu sora mea stau si cu nepoata ei de aceeasi varsta cu mine (14 ani) iar într-o zi de iarnă,aveam sport-ul și am plecat cu un tricou pe mine,colanți pe dedesubtul unor pantaloni mai largi de iarnă și o geacă groasă.
Țin să menționez că nu îmi era frig mai ales că mie mai tot timpul îmi este cald.
Cand ajung acasă mă ceartă doamna la care sunt că cică i-ar fi spus diriga că am fost în teicou la școală.
Nu o credeam neapărat dar am lăsat capul jos,am zis,,da doamna,, si am plecat pentru că nu era motiv de ceartă și nici nu aveam chef de morală având în vedere că știu să am grijă de mine pe stradă, la școală, pe internet etc.
Azi vorbeam cu sora mea mai mică (11 ani) și îmi zice că a uitat să îmi zică că fata asta(nepoata) i-a zis doamnei că m-a văzut prin școală fără tricou (la noi in scoala e cald)eu nu vorbesc cu fata asta niciodata,dau buna dimineata,pofta bună,noapte bună sau intreb din cand in cand cate ceva despre un obiect sau despre orice altceva in afara de viata personală nu am ură pe ea si nu am treaba cu ea, sora mea imi zice tot si o inteleg si eu o sfatuiesc cand face prostii si face multe prosti.
De ce credeți că oamenii cu care nu vorbești de loc aproape și nu ai nici o treaba cu ei, cauta motive să te îmbârlige chiar si cu cele mai mici chestii la oricine? pe mine m-a deranjat gestul adică frate dacă ai ceva de zis discută cu mine că nu mușc...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maternală* am greșit eu din grabă

| dullcat a răspuns:

Buna.Unii copii sufera de lipsa de atentie acasa si
apeleaza la astfel de gesturi urate, din pacate.

| Violleta2022 a răspuns:

Din prostie, fiindca nu-i duce capul.

| ania a răspuns:

Probabil nu a avut curajul sa îți spună un data. Mai bine iarta-, p și spune-i ca te-ai bucura dacă pe viitor vede ceva care ea crede ca nu e bine, sa îți spună în fata. Dacă încerci sa fii amabila cu cri din jur îți construiești relații bune, ai o viata mai ușoară și nu ai decat de câștigat.