| EdyC a întrebat:

La examen la matematica la subiectul 3, exercitiul 2 am uitat sa notez subpunctele( cu a, b, c). Este ceva grav? Se scade ceva?

Răspuns Câştigător
| Rose123 a răspuns:

In princiupiu, nu. Si eu era sa fac greseala asta, dar mi-am amintit sa verific daca am numerotat toate exercitiile si m-am salvat laughing Daca ceea ce ai scris tu are logica si ai lasat macar un mic spatiu intre rezolvarea de la a si cea de la b, nu ar trebui sa se scada. Doar daca e corectorul mult prea dur.

| EdyC explică (pentru Rose123):

Inca o intrebare: daca am uitat sa scriu si "2." se scade?

| Rose123 a răspuns (pentru EdyC):

Adica problema "2"? Pai... ai pus problema cum trebuie in pagina? Ai organizat datele care ti-au fost cerute pe modelul : ipoteza-concluzie-demonstratie?

| EdyC explică (pentru Rose123):

Am rezolvat toata problema bine dar nu mai tin minte daca am pus 2. Ipoteza si concluzia nu le-am scris pentru ca profesoara a zis ca nu trebuie.

| Rose123 a răspuns (pentru EdyC):

Eh,daca ai facut figura si ai rezolvat, nu cred ca are importanta. Depinde si de cine iti corecteaza. La simulare mie mi-a scazut 10 sutimi pentru faptul ca, dupa ce am rezolvat sistemul de ecuatii, nu am precizat ca 1006 si 1007 apartin lui N. laughing Deci...depinde de corectori, cat de duri sunt si alte alea. Oricum, daca ai rezolvat problema bine, nu pot sa-ti scada mai mult de 10-20 de sutimi. Ar fi ilogic!

| EdyC explică (pentru Rose123):

Nu am facut figura din pacatesad.

| EdyC explică (pentru Rose123):

Deci daca nu am facut figura si nu am notat exercitiul se scade ceva?

| Rose123 a răspuns (pentru EdyC):

Pff...nu stiu ce sa zic. Teoretic, pentru figura nu ar trebui sa se scada deoarece o aveai deja data. Nu cred ca se va scadea, dar nu pot sa te asigur 100% de nimic. Oricum, daca ai rezolvat corect, ar trebui sa primesti punctaj complet. Am cautat baremul sa vad daca exista precizari legate de asa ceva, dar nu a fost publicat inca. Mai asteptam.

12 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Nu...ce om ar face asa?laughing

| Meap a răspuns:

Nu cred ca se va scade, stai linistit oh go on

| EdyC explică:

Multumesc frumos, m-ati linistit big grin

| EdyC explică:

Multumesc din suflet, Rose!

| Rose123 a răspuns (pentru EdyC):

N-ai pentru ce!happy