| Miki_4106 a întrebat:

Buna TPU.La romana avem de facut un proiect si am fost ales liderul grupei.As vrea sa stiu cum pot sa prezint proiectul pentru a putea lua o nota cat mai mare, adica proiectul doar se citeste sau mai trebuie sa mai fac si altceva. Daca ma puteti ajuta v-as fi foarte recunoscatoare.

3 răspunsuri:
| Twp3w a răspuns:

Nu mai trebuie sa faci nimic, decat sa stii in general despre ce este vorba in proiectul acela...Si sa arati proiectu in fata clasei si sa il citesti dau daca vrei sa fi laudata pentru efortul tau poti sa il inveti dar nu chiar tot esentialul, ce este mai important! Atata trebuie tongue fundita?:*:*:*

| LiveYourLife a răspuns:

Pai tu si celalate persoane ai putea face o conversatie din proiectul tau si apoi la sfarsit persoanele care asculta ceea ce spuneti voi sa-si dea cu parerea

| さいゆき a răspuns:

Pai si eu am prezentat un proiect si am luat o nota destul de mare. Ca sa impresionezi trebuie sa iti inveti proiectul pe de rost, adica nu chiar tot dar sa stii ideile principale si sa nu le citesti numai de pe foaie, apoi ar fi dragut sa faci o prezentare in PowerPoint pe care sa o proiectezi in clasa (daca se poate). Sa fie ceva interesant sa le atraga tuturor atentia. Succes.