| ClaudiaJrr a întrebat:

Buna TPU la scoala este un baiat pe care il iubesc dar din pacate prietena mea il iubeste si ea. Imi puteti spune ce ar trebui sa fac? Pe nici-un baiat nu am iubit asa tare ca pe el.

Răspuns Câştigător
| good2answer a răspuns:

Salut! Acum depinde de prietena ta, daca renunta la el, ca nu cumva prietenia voastra sa devina un concurs gen care pe care. Daca esti sigura ca nu vrei sa renunti la el si crezi ca acest baiat intr-adevar merita efortul tau, atunci, sfatul meu este urmatorul: fi naturala si sincera. Du-te si spune-i in fata ce simti pentru el. Daca te respinge, atunci sincer nu merita efortul, sau nu esti genul lui. Bafta multa cu prietena ta, caci daca si el te place, atunci risti sa pierzi o prietena. Bafta si nu uita: baietii vin si pleaca, dar prietenii raman.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cel mai corect ar fi sa renuntati amandoua la el ca sa nu existe niciun pic de suparare. Sau, ai putea incerca sa vorbesti cu prietena ta si s-o convinvi ca e mai mult pentru tine decat o simpla atractie si poate ea va face un sacrificiu.

| KamaSutra a răspuns:

Pai el trebuie sa aleaga, si indiferent de decizia lui voi trebuie sa ramaneti prietene in continuare, daca se va supara una asta nu e o prietenie sincera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alegerea este a lui. important e să nu vă supărați și să fiți în continuare prietene.