| anonim_4396 a întrebat:

Locuiesc in alta tara de 4 ani si as vrea sa ma mut inapoi in Romania. Am plecat cand am terminat clasa a5a si aici nu am invatat deloc matematica, chimie si fizica. Credeti ca voi putea face fata in Romania in clasa a10a?

Răspuns Câştigător
| Coman_Valentin_1992 a răspuns:

Hei, nimic nu este imposibil, trebuie sa iti dai putin silinta si vei trece peste toat cu bine. Daca esti ambitios vei face fata peste toate, de exemplu nici mie nu imi placea in clasa a V-a si a VI-a matematica, dar m-am ambitionat si in clasa a VIII-a incepeam sa ma inscriu la olimpiade de matematica. Eu acum sunt clasa a IX-a, iti doresc multa bafta si sper sa te simti bine in Romania big grin

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, daca te stradui si iti doresti vei recupera. Doua intrebari care sper ca nu te vor supara: unde te-ai mutat si de ce vrei sa te muti inapoi, pentru ca sincer nu cred ca e mai bine in ro dar na tu decizi. Succes sper ca te-am ajutat