| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TPU!
Luna trecuta pe 5 mi-a venit prima menstruație. Luna aceasta nu am mai avut, deja am întârziere de 12 zile. Nu am dureri, nici nu am avut când mi-a venit. Prima data a durat 7 zile.
Ce as putea sa fac? Știu că poate să întârzie în primii ani, doar că mi-e frica sa nu mă ia prin surprindere și să mă pătez.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

E bine să ai mereu un protej slip pe tine. Și un Allways în geantă / ghiozdan.
Nu ai ce face. Așa e la început, până pornește ca lumea „motorașul" hormonal.