| ConfusedBoi a întrebat:

M-am angajat acum pe vara ca un pub ca barman/ospatar si as dori niste sfaturi. Eu de felul meu sunt foarte lent si "ardelean" laughing). Ce as putea face sa ma pot misca mai repede fara sa sparg ceva? De asemenea stau foarte prost cu atentia si imi este distrasa usor, cum as putea sa fiu atent de exemplu la comenzi sa nu uit de ele? Imi puteti recomanda ceva produse, vitamine nu stiu ce? Imi place aceasta meserie si vreau sa imi fac treaba bine.

2 răspunsuri:
| Andrew_Paca_1988 a răspuns:

Salut. Incearca sa iei niste lecitina si, de asemenea, sa iti notezi in permanenta lucruri, fie si din cele mai insignifiante, pe un carnetel (te vor ajuta sa iti reamintesti foarte multe). De asemenea, cauta o persoana (un coleg/ o colega) pe care o admiri in acest domeniu si incearca sa preiei din obiceiurile sale. Poti cauta si pe Youtube clipuri de genul "how to", cu referire la jobul tau si la cum poti deveni mai buna in ceea ce faci. Mult succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca, este bine sa-ti schimbi meseria, ca aici nu corespunzi.
Cauta-ti ceva unde nu spargi nimic si unde nu trebuie sa fugi cu pahare in mana.
Rapiditatea miscarii nu tine de vitamine, ci de vointa ta, sa dai mai repede din picioare, ca-i strict legat de lenea cu care te misti.