| andra4u a întrebat:

m-am certat cu parintii mei in weekend rau si acum nu mai vor sa imi ia hiane pentru scoala si nici rechizite.cum sa ii conving, avand in vedere ca sunt chiar rai, sau cum sa fac rost de bani? ajutor! orice sfat e binevenit!

Răspuns Câştigător
| Deutza_4524 a răspuns:

In primul rand nu cred ca ai nevoie de o hiana ci de o hainawinking.
Incearca sa ii convingi ca te'ai facut"fata cuminte"(depinde dc va'ti certat.)winking da'te cu binisorul pe langa ei.Si pana la urma daca nu iti vor lua haine de scoala imbrak'te cu cele de anul trecut. fa schimb cu prietenele, vezi tuwinkingCat despre rechizite ii spui ca nu ai pe ce sa scrii la sc.sigur iti vor cumpara doar nu vrea sa se fac de ras ca nu ti'au luat rechizitehappy
Succes:*:*

8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Îţi dai seama că îţi vor cumpăra până la urmă cel puţin de rechizite ai nevoie. Îţi sugerez să nu le aduci aminte despre subiectul asta. îţi vor spune ei că-ţi cumpără. Te sperie doar. Baftă!

| gigiro a răspuns:

Bine ti-au facut! Ce, vrei sa-ti cumperi singura?! Probabil esti foarte pretentioasa, dar e corect sa fii pretentioasa? Meriti acest lucru?

| Pau a răspuns:

Cum poate un parinte sa iti spuna ca nu iti mai cumpara haine si rechizite din cauza ca ati avut ceva neintelegeri?:O...si ai mei spun asta dar niciodata nu au facut ce au zis... ti-as spune sa stai linistita, pentru ca eu nu cred ca ar putea sa nu1ti cumpere chiar nimicstraight face
si daca totusi nu se indura sa iti ia...trebuie sa le reamintesti ca esti copilul lor si nu ar trebui la o cearta sa te ameninte ca nu iti mai cumpara haine sau altceva, deoarece tu nu ai bani si nu poti sa iti cumperi singura...incearca sa le spui asta, dar cu calm. sper ca vei ajunge la ceva bunhappy

| Deutza_4524 a răspuns:

Da da emotziilehee heekiss

| NoAntidote a răspuns:

Pai e imposibil! Oricat de rai ar fi unii parinti.nu au cum sa nu faca asta. oricum! tu esti copilul lor si. chiar mi se pare ciudat acest lucru! Eu cred ca ei iti vor binele: sa inveti bine, sa te duci la scoala etc.si chiar mi se pare aiurea. Tot ce faci este asteapta!hee hee Daca nu vei avea rezultate spune`le ca nu vei avea nici un viitor! Nu stiu daca va functiona... dar incearca!:*

| andra4u explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi, aa si apropo deeutza se scrie v-ati, nu v-ati asa ca te rog nu mai zii de mine, si crede-ma nu o zic cu rautate!

| andra4u explică:

Am incercat sa plec mai demult si au chemat politia laughingtotusi mersi pentru sfat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai foarte simplu. Zici ca fugi de acasa si te duci la un amic sau o amica si dormi acolo si ziua urmatoare vor fi speriati si o sa iti ia imd rechizite si ce mai ai nevoiewinking