| mariaalexa34 a întrebat:

Buna TPU! M-am despartit de un baiat acum o saptamana dar am decis amandoi sa ramanem prieteni ff buni, cauza despartirii a fost distanta si incepeam sa trag concluzii ca ma minte cu unele chestii importante despre el si asta pentru ca timp de un an nu ne-am vazut deloc.
Acum parca regret ca m-am despartit de el, vreau sa fiu cu el cum eram inainte, adica ca un cuplu, dar stiu ca peste ceva timp o sa vreau din nou sa ma despart de el din cauza distantei. Imi placea cum se comporta cu mine cand eram un cuplu si cum imi acorda doar mie atentie si ma vedea pe mine ca pe fata perfecta si isi ocupa tot timpul doar pentru mine, nu avea nici o legatura cu nici o fata, ma voia doar pe mine. Acum e exact opusul, iese cu mai multe fete, se comporta cu mine altfel. Dar mie acum imi place ca pot petrece timp cu baietii, ii pot spune despre baieti fara sa fie gelos, ii pot spune multe chestii pe care daca i le spuneam cand eram un cuplu, ne-am fi despartit imediat. Mai pe scurt, cateodata mi-e dor sa fiim ca inainte dar cateodata imi place cum suntem acum, nu stiu ce sa fac ajutati-ma

7 răspunsuri:
| felixf a răspuns:

Daca o legatura rezista la distanta cativa ani atunci merita facut un pas spre o mutare impreuna. In anii 1800 cand plecai la un studiu in strainatate distanta dintre indragostiti era de cateva luni sau ani buni si totusi relatiile au rezistat. Acuma alegerea este a ta. Incearca cu altul daca vrei vezi cum e si dupa poti sa spui ceva mai mult. Depinde foarte mult si varsta voastra acum. Cati ani ai tu si cati are fostul tau prieten?

| mariaalexa34 explică (pentru felixf):

Eu am 15 el 16

| felixf a răspuns (pentru mariaalexa34):

Merita sa ramaneti prieteni, e sfatul meu prietenesc. Aveti o viata intreaga in fata si daca este sa va revedeti vreodata in viitor atunci sigur se va lega ceva intre voi.

| mariaalexa34 explică (pentru felixf):

Pai ne am despartit cam de 3 ori si tot ne am cuplat din nou, si de fiecare data avea mai multa grija de mine

| felixf a răspuns (pentru mariaalexa34):

Atunci probabil la un moment dat in viata voastra se va intampla ceva serios intre voi. In ce zona locuiesti tu si in ce zona locuieste el? sa-mi dau seama de distanta dintre voi.

| mariaalexa34 explică (pentru felixf):

Eu sunt intr o parte a tarii el in alta, e distanta ff mare de 500 de km
eu stau in Timisoara el in focsani

| felixf a răspuns (pentru mariaalexa34):

Am vazut multe relatii la distanta care au avut efect si care s-au destramat. dar cele mai multe care au functionat aveau o componentat karmica in ele. Sper sa o aveti si voi