| LoveIsSweet a întrebat:

M-am indragostit si nu stiu ce sa fac...Parintii mei nu sunt de acord cu reletia mea[in special tata]...Si nu stiu ce sa fac.Sa renunt la reletie pentru parinti?

10 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Ce etate ai?

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Nu trebuie sa renunti larelati. adica ai putea sa discuti cu mama ta, sa incerci sa fi mai deschisa cu ea si sa i spui ca e varsta la care toate fetele au prieteni si ca tu il iubesti cu adevarat pe acest baiat si ca ai dori sa vb cu tatal tau. sa stii o chestie tatii nu se pricep la fete si se tem ca tu vei creste mare si cai vei uita incearca sa i spui tatalui tau ca mereu o sa fi fata lui si daca vrea il poti aduce pe acel baiat la tine acasa dar pe baiat il anunti ca sa stie si ii zici cei place tatalui tau. sper ca ti.am fost de ajutor.

| Ađřıαηηα a răspuns:

Eu zic sa nu renunti la relatie ci din contra sa-i faci pe parintii tai sa accepte asta.sa-i faci sa inteleaga ca u esti nebuna dupa acel baiat. si poate ca pana la urma isi vor aminti de ei in tinerete si iti voringadui relatia. bine acum depinde si de varsta tawinking

| crissyyo a răspuns:

Asa e cel mai bine pentru tine! adica poate acum ma vei injura dar pe viitor va fi mult mai bine pentru tine! adica daca renunti la parinti nu mai ai pe nimeni pe care sa te sprijini financiar si moral, carora sa le ceri sfaturi pentru orice ai nevoie si sa stii ca nici un baiat nu si-ar asuma raspunderea pentru o fata ( adica intr-un fel s-o creasca sau ceva de genu' )! nu merita! mai bine mai astepti ceva timp sa cresti, sa devii independenta de ai tai si atunci vei putea sa fii cu tipu' iubit! bafta:*!

| LoveIsSweet explică (pentru crissyyo):

Nu am sp ca renunt la parinti pentru el...dar nu stiam daca merita sau nu sa mai continuu relatia.

| crissyyo a răspuns (pentru LoveIsSweet):

Poate. dar parintii tai pot vedea asta ca pe o renegare sau ceva de genu'! :*

| Mariana2B a răspuns:

Buna am si eu un mic sfat poate nu e prea bun big grin. Daca il iubesti cu adevarat pe baiatu ala dragostea va invinge si o sa fiti impreuna si parinti tai o sa-l accepte dar daca el nu tine suficient de mult la tine si u la el incat sa le demonstrati ca va e mai bine impreuna at totul se va darama te sfatuiesc sa iti supui prietenu la o micuta proba sa vezi daca chiar tine la tine desigur daca nu-l iubesti cu adevarat n-are rost sa incerci mai bine renunti succes Scumpa ai grija de tine.

| DeeaMarry a răspuns:

Daca esti convinsa ca el merita, atunci nu renunta! Parintii tai te iubesc. Totul e sa ii faci sa inteleaga ca tu chiar il iubesti, si atunci il vor accepta si ei. Asa a fost si la mine, iar acum nu imi vine sa cred ca ma sustin happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa dai mai multe detalii ca sa te putem ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca erai cu adevarat indragostita nici nu te mai gandeai la ai tai. Cauta pe altcineva sau mai creste.