| XxiNSaNiTYxX a întrebat:

Buna TPU
M-am informat in legatura cu materiile la care sa dau tezele si BAC-ul la profilul filologie.
Intrebarea este: La profilul FILOLOGIE BILINGV ENGLEZA materiile la care se dau tezele si BAC-ul sunt aceleasi ca la filologie (simplu)?
*sunt nelamurita in legatura cu acest subiect mai ales pentru ca am citit pe un site ca la filologie bilingv engleza s-ar da Bac-ul la franceza ( ceea nu prea are logica).
*la filologie bilingv engleza se da teza la latina?

Răspuns Câştigător
| lightblueC a răspuns:

Bacul se da la doua limbi straine obligatoriu...
Tezele se dau la romana, engleza, istorie/geografie si da, latina.