| Magdalena234 a întrebat:

straight face
M-am saturat de tot si de toate. Nu mai suport. Ce sa fac?
De cand eu cu un baiat ne-am despartit, au fost mai multe chestii, si alte alea si acuma o fata ma face in toate felurile, se ia de mine, ma face curva si nu mai suport. Serios. Eu pana acuma am tacut. Ea e mai mare cu 2 ani, dar m-am saturat sa fiu facuta in toate felurile. Si nu pot sa nu bag in seama asta.
Plang tot timpul din cauza asta... M-am saturat sa fiu facut in toate felurile si multe alte chestii. Cateodata vreau sa ma omor, si ar fi mai bine daca as murii straight face oh go on
Dau fundita pentru cel mai dragut si interesant raspuns. [nu vreau raspunsuri gen : nu o baga in seama sau ceva de genu asta pentru ca nu pot sa nu bag in seama asta]
Va pup. :*

6 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Este neplacuta situatia, dar daca vei continua sa oferi atentie acestor persoane si sa ararti ca suferi din cauza celor zise de ele, atunci vor continua sa te supere. Incearca sa te distantezi de aceste persoane si sa te imprietenesti cu cei care te apreciaza.

| Magdalena234 explică (pentru ElenaSA):

Am incercat... Tot timul rad, ma distrez, dar imi este foarte greu! straight face

| BlackChocolate1 a răspuns:

Reactioneaza:spune-i lucruri care ar face-o sa se simtta prost, dar intr-un mod civilizat, arata-i ca ai o cultura, ironizeaz-o, "ia-o la misto"...s-ar face de ras si dupa va vrea ea sa scape de tine.Intreab-o de unde stie ea ce e o curva(din propria experienta sau a invatat sa citeasca din dictionar). Nu-ti fie frica, oricat de mica ai fi, dovedeste-le ca nu iti pasa si ca tu nu te consideri asa! Bafta si sa nu taci in fata ei, daca te acuza pe nedrept!

| Lisiele a răspuns:

In primul rand: a te gandi sa mori este pacat.In al doilea rand:Viata ta nu inseamna doar acel baiat, gandeste-te la multe alte lucruri frumoase din viata ta care inseamna mai mult decat intamplarea asta.Problema nu e la tine, e la el.Prin asta poti sa-ti dai seama ca el i-a povestit noii lui prietene despre tine iar, ea vrea sa rada pe spatele tau.Chiar daca acum spui ca nu poti, incearca totusi sa o ignori.Indiferenta doare cel mai tare.

| Magdalena234 explică (pentru Lisiele):

Dar nu e vorba de baiat. E vorba de acea fata care ma tot jigneste straight face

| Lisiele a răspuns (pentru Magdalena234):

Spuneam da baiat pentru ca asa ai descris tu situatia(ca de la el a pornit totul)Daca citesti cu atentie, ti-am explicat ca ea te jigneste pentru ca el i-a povestit ceva despre tine sau ceva mai mult.Tu poti sa devii indiferenta chiar daca te doare cand auzi ce spune. Dupa o vreme o sa se linisteasca daca vede ca nu o bagi in seama sau daca va vedea ca nu-ti pasa.Mai poti incerca sa o eviti pentru o vreme.