| Madda22 a întrebat:

Buna TPU... Ma doare capu de 2 zile dar nu in continu...sa zicem ca de 2 ori imi zvacneste pe zi. Ce pot sa fac in afara de pastile? raspundeti-mi rpede

5 răspunsuri:
| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Incearca sa mananci ceva, sa te relaxezi putin facand o baie cu spuna, fatzi un masaj (faci cercuri cu degetele pe tample, si incerci sa te gandestila ceva relaxant).
Daca tot o sa te doara, ar trebui sa te duci la un doctorhappy
Mult noroc:*

| BbqOmgWtf a răspuns:

Hey,Heey!

MOTIV: I.) Pai poate pentru ca stai prea mult la calculator, TV, sau stai prea mult in pat {in casa}.
II.) Poate ca daca esti in perioada AIA a lunii, sau va veni acea perioada curand, sunt niste simptome normale. Iti va trece in cel mult 4 zile.

REZOLVARE: AI putea sa incerci sa iesi afara la aer curat, sa mergi la innot, am auzit un remediu cu innotul cand ai dureri de cap.
Mai este si o metoda putin ciudata pe care am aflat-o dintr-o carte veche: tin palma intinsa si cu degetul mare de la cealalta mana imping in incheietura dintre degetul mari si degetul aratator. Nu trebuie sa impingi tare, doar pana cand simti o mica durere. Daca te doare capul in zona tamplei drepte, maseaza astfel incheietura dreapta si invers. La mine functioneaza! Este o mica smecherie, si anume creierul se concentreaza pe durerea din zona mainii si,, uita" de durerea de cap! Amuzant, dar adevarat! Nu garantez insa ca va dura mult aceasta alinare, doar 5-10 minute. Dupa, poti reefectua masajul.

Sper ca te-am ajutat! big grin

| emima a răspuns:

Stai linistita in pat poate sa fie de la soare

| Claudiw a răspuns:

Cred ca e din cauza ca stai prea mult la soare.
Incearca sa porti o sapca pe cap cand iesi afara.

| JustMetallica a răspuns:

Ai grija sa nu fii anemica. Inainte de pastile, du'te la medic. Iti va recomanda, in caz de anemie, Osteocare. E foarte bun dar nu il consuma inainte de a intreba medicul. Succes.