| FluffyCandy a întrebat:

Ma numesc ella si am o mica problema. iubesc foarte foarte mult un baiat dar imi vine mereu sa plang cand il vad pentru ca il iubesc si pana si cand sta cu noi imi vine sa plang. dar totusi nu pot sa ma fac de ras ajutor eu vreau sa faca el primul pas nu eu nici macar nu sunt sigura ca ma place Va rog foarte mult Ajutor!

Răspuns Câştigător
| AyU a răspuns:

Pentru inceput fii tare si abtine-te sa plangi. De ce sa plangi cand il vezi pe cel iubit? Nu mai bine zambesti si esti draguta cu el? Flirteaza cu el si dai de inteles ca il placi. Afla daca te place la randul lui de la prietenii lui. Nu trebuie sa te stresezi. Daca e mai timid ar trebui sa faci tu primul pas pentru ca el nu o va face nici la pastele cailor. Nu trebuie sa il intrebi daca vrea sa stea cu tine ci doar sa ii spui de sentimentele tale. Daca stii ca ar avea curajul sa faca el primul pas trebuie sa il ajuti sa inteleaga ca il placi. Cheamal in oras numai voi cu poate o prietena buna de a ta sau fii numai ple langa el cand iesiti mai multi. Sper ca am fost de ajutor...Propria experienta laughing Funda?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| Brookee a răspuns:

Daca tu tii chiar atat de mult la el, parerea mea ar fi sa-i spui ce simti.Pur si simplu intreaba-l ce parere are despre tine. Dupa aceea ii poti zice ca tu ai niste sentimente pentru el si ca il placi.Incearca sa socializezi cu el...Invita-l undeva.Mai intai sa fie cativa prieteni cu voi, va imprieteniti, si tot asa pana cadn ajungi sa fiti atat de buni prieteni incat o sa iesiti particular.Atunci il poti intreba daca vrea sa fie cu tine. Tine minte la da prietenie la dragoste este doar un pas, numai ca trebuie sa ai rabdare.Sa il iei cu usurelul.Nimic nu este din prima.Amintesteti ii spui ca-ti place de el dupa aceea il inviti in oras cu prieteni. Ajungeti prieteni la catarama si dupa va fi numai al tau.Trebuie sa-i arati ce fel de persoana esti si ca ai sentimente sincere si pure pentru el

| FluffyCandy explică:

Va multumesc la toate! ati avut toate raspunsuri de funda! dar nu am putut da decat una! pai de el nu prea am ce sa zic...adica am iesit afara de cand am pus intrebarea si l-am intrebat daca ma place sh restul e istorie dar continuati cu raspunsurile! ca am luat-o cam rapid sh el nici macar nu a inteles ce am zis cand l-am intrebat daca ma place.

| FluffyCandy explică:

:*happy:&winking thank you! dar continuati va rog cu raspunsurile ...va multumesc!

| Alissa17 a răspuns:

Pai zambeste-i, fii draguta cu el, ajuta-l daca are nevoie.Arata-i ca iti pasa de el.Incepe sa vorbesti cu el zilnic si treptat treptat se va atasa de tine daca nu te place de acum.