| JustAaGirl a întrebat:

Buna TPU.
Ma simt asa... intr-un fel trista deoarece eu sunt singura..Toate prietenele mele au cate un iubit dragut cu care se simt bine si numai eu am ramas singura..cand iesim eu ma simt ca a cincea roata.
Vreau si eu un prieten...dar cine? Eu nu am intalnit pana acum pe nimeni si nici nu prea ma plac baietii, nu a venit nimeni sa-mi spuna ca ma place sau chestii de genul acesta.
Ce pot face? crying

7 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

Dacă tu eşti cea din poză, eşti drăguţă. Nu trebuie să te simţi aşa, îţi va veni şi ţie rândul. Probabil prietenele tale sunt mai îndrăzneţe, umblă mai mult prin cluburi şi din astea, şi de aceea au iubiţi, dar în general, relaţii de acest gen sunt de scurtă durată. Ai timp toată viaţa să găseşti pe cineva care să te iubească cu adevărat, şi cine ştie? poate pe atunci prietenele tale vor fi fără, iar tu vei avea un iubit superb care să te facă să te simţi ca'n al 9 lea cer. Baftă!

| BiTW a răspuns:

Poate ești mai timidă de felul tău, eviți deseori să comunici cu cei din jur. Nu trebuie să te simți singură, există mereu cineva care îți este alături la bine și la greu, și îți dau exemplul cel mai potrivit - părinții. Și eu sunt în aceeași situație cu tine, până nu demult trăiam cu senzația că toți au o prietenă și doar eu nu, însă noroc că a avut cine să mă trezească la realitate. Suntem încă tineri, avem tot viitorul în față, deci nu trebuie să fim pesimiști. E ceva de moment, pur și simplu alții au, iar noi nu. Va veni momentul în care noi vom fi cei care vom avea și ne vom mândri, și cei din jur vor fi cei care ne vor invidia. Viața are câte o poartă deschisă pentru fiecare dintre noi, fi optimistă, va veni și momentul tău!

| AlexDrHouse a răspuns:

Primul lucru pe care il poti face este sa iti schimbi poza de profil de pe facebook. apoi numara pana la 10 si inapoi, inchide ochii, uita-te in oglinda. inchide ochiul stang, apoi inchide ochiul drept si o sa vezi o sapa pe cer. acea sapa este calauza ta. ia-te dupa ea si vei ajunge la un seif. codul este ziua ta de nastere impreuna cu urmatoarele cifre:7484384434245544. dupa asta, in seif vei gasi o poza cu un baiat.acela va fi noul tau iubit. crede-ma e foarte greu sa iti faci un iubit..eu am avut 2 iubiti pana acum si am urmat pasii astia cu strictete. funda?

| fastXandXcurious a răspuns:

Nu folosi scuza ca prietenele tale au iubit ca sa-ti faci si tu unul asa pur si simplu. Totul ar trebui sa vina de la sine, nu forta. Si doar pentru ca baietii nau venit la tine sa iti spuna ca te plac sau etc., asta nu inseamna ca nu esti atractiva. Eu sunt baiat si timiditatea nu ma indeamna sa fac primul pas. De obicei astept ca fetele sa-l faca :d

| FinnalyToLove a răspuns:

Hmm...Complicata treaba. Pai in primul rand de ce nu te plac baieti? Adica trebuie sa aiba si ei un motiv...Bine poate nu esti cine stie ce "zana" fiindca nu te-am vazut laughing, insa cred ca tu esti marea problema. Daca iti place un baiat (ceea sigur ca iti place) intra pe profilul lui si omoara-l cu dulcegarii (de ex: pufoshenie, strumfi, smily zambaricescu, morocanosu etc, gasesti tu ceva pe akllaughing ), apoi ai putea incerca ca atunci cand va vedeti sa il atingi usor cu mana pe umar, pe fata sau ceva de genu (P.S. Nu fi perversarolling on the floor ), ai putea incerca sa il lasi sa te cunoasca si comportate cat mai natural cu el ii va placea.
Succes:** Si sper ca te-am ajutat cat de cat big grin

P.S. Gasesteti unul mai sufletist asa ca cu fitosii nu-ti merge laughing

| tunis a răspuns:

Poate esti timida, incearca totusi sa eviti iesirile in care nu te simti bine, cum ar fi si cu prietenii prietenelor tale.App profita de acest timp pentru a te ocupa de tine si a face ce iti place.