| IoanaPuppy31 a întrebat:

ma simt foarte complexata de ochii mei.Am ochi de caprioara, mari cu pupila mare.Ii urasc! Ce as putea face in privinta asta? Excludeti varianta cu machiajul.M-am gandit sa imi pun extensii de gene cu o curbura mai mare ca sa para mai mici.Alte idei?

Răspuns Apreciat de Editori
| Dragonisgaby a răspuns:

Te simti tu complexata, sau ceilalti te fac sa te simti astfel?
Parerea mea, din punct de vedere al unui baiat, e sa termini cu prostiile, si sa te gandesti ca esti diferita/speciala, nu ciudata.
Depinde de varsta pe care o ai dar daca te intretii, vorbesc de raportul kg inaltime, o sa vezi faptul ca ochii tai de caprioara sunt un plus, nu un minus.
Alte idei, fk society daca ti se spune ca ai pupilele asa mari, raspunde, "Si ce?"
Cheers! Sa fii iubita!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar trebui să fie invers. Mai demult femeile se drogau cu baladonă, o plantă, ca să apară cu pupilele mari, fiind astfel mai frumoase ( bela dona = femeie frumoasă). Așa că, bucură-te că ești ochioasă.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să fii mândră de felul cum arăți, ochii mari sunt cei mai frumoși.