| sharlyn a întrebat:

mai am putin si implinesc 15 ani, am o problema cu mama nu vrea sa am prietene mentionez ca sunt in Italia si imi spune ca nu ma lasa sa ies cu o prietena ca aici e lumea rea si ca trebuie sa vada si ea cu cine merg. E normal ca o mama sa nu vrea sa aiba fica ei prietene? Inteleg imi vrea "binele"desi ma indoiesc la cum face dar prietene sa nu ma lase sa am mi se pare ca sunt la inchisoare aicea la scoala si acasa tot asa. Si m-am certat cu ea pentru asta si ieri si azi si tot de ale ei tine ca sa nu am prietene.Voi ce credeti? va rog ajutati-ma imi vine sa ma bag in pamant.+ ca imizice ca vrea sa o cunoasca dar lace doar nu imi e iubit.Doamne jur ca nu o inteleg,

Răspuns Câştigător
| Aldercy a răspuns:

Ea vrea doar să te protejeze. Cum te-a adus pe tine într-un mediu "străin" îi e teamă să nu păţeşti ceva. Poate că în prietenii din România avea încredere, dar în cei pe care îi ai în Italia se pare că nu are. Spune-i să te lase să-ţi inviţi prietenele la tine ca să le cunoască sau să ieşiţi toate ( şi mama ta ) să vadă că nu sunt "periculoase".

1 răspuns:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună ziua, nu ştiu ce s-o fi întâmplat cu mama ta, poate în copilărie a avut şi ea o prietenă care a trădato şi nu vrea ca şi tu să fi aşa, totuşi uneori prietenii îţi sunt duşmani. Eu am lăsato mai moale cu prieteni, în ziua de astăzi nu şti în cine să mai ai încredere, totuşi nu-i nimic rău... Oricum totul e o stare proastă, curând o să-i treacă şi ai să vezi că totul revine la normal, fi mai sigură pe tine şi optimistă.
O zi bună!