| Andra4862 a întrebat:

Bună TPU! Maine am festivitatea de premiere la școală, și am foarte mari emoții. Dea lungul anului am obținut doua mențiuni judetene la olimpiade și un premiu la un concurs și trebuie sa ma strige în fata tuturor copiilor din școală (peste 1000) și în fata multor părinți și cel mai rău în fata profesorilor și am foarte foarte mari emoții. Anul trecut am avut doar o mențiune și după premiere a venit o profesoara sa ma felicite în particular și m-am simțit foarte jenata (NU STIU DE CE). Ce pot face sa ma liniștesc?

Răspuns Câştigător
| ContinchispeviataAvetiGrijaDeVoi a răspuns:

Fi tu însuți Andra4862 este absolut normal sa ai emoție suntem Oamenii și un om normal și sănătos are emoții bucură-te ca poți avea emoții fiindcă sunt mulți oamenii care ori cât și-ar mai dori să simtă o mică emoție nu pot simți nimic sânt ca pietrele și nu simt nimic acei oamenii.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa te ambitionezi si inveti mai serios in anul scolar urmator, ca sa nu te mai rusinezi cand ti se da mentiune la sfarsit de an.