| AlessyaNatalia a întrebat:

tpu! Maine, dau norma la scoala din sarit pe lada si imi e foarte frica sa nu cad! Imi puteti spune si mie cum sa fac sa nu imi mai fie frica! Va rog fara bataie de joc! Multumesc!

7 răspunsuri:
| Amy240 a răspuns:

Tu trebuie sa ai incredere in tine si sa fi optimist/a pentru ca daca vei avea incredere in tine vei reusi si iti va fi mai usor si daca cazi asta e iti trece happy dar nu o sa cazi happy

| AlessyaNatalia explică (pentru Amy240):

Sper sa nu cad, ca numa asta imi mai lipseste! Si anul trecut am dat norma din asta si nu stiu cum am luat 10! Multumesc de ajutor!

| Amy240 a răspuns:

Np happy Mult succes!

| Tess a răspuns:

Exact aceiaşi problemă am avut şi eu cândva... Sărisem de multe ori şi totuşi, într-o zi m-a cuprins teroarea. I-am zis profului că mai degrabă iau 2 decât să sar. El nu a vrut să-mi strice mediile şi m-a obligat. Toţi colegii au făcut "galerie" şi eu am sărit. A fost foarte uşor. Nu mi s-a întâmplat nimic. Este doar o mică paranoie. Nu o lăsa să pună stăpânire pe tine. Capul sus şi... curaj!

| AlessyaNatalia explică (pentru Tess):

Multumesc,cu siguranta imi voi face curaj ca nu am nevoie de nota 2, chiar daca profu nu mi-o trece oricum, ca ii tanar si no...

| Tess a răspuns (pentru AlessyaNatalia):

Cu multă plăcere. Baftă.

| Costii a răspuns:

Inainte cu 3-5 minute bate usor cu pumnul pe mijlocul cutiei toracica.