| XKidutzaa a întrebat:

Marti dam o petrcere la scoala(clasa noastra poate si inca vreo 3, 4 clase0 vreau si eu idei de jocuri, farse si chestii amuzante de facut... a FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ÐianaOnlyMusic a răspuns:

Pai sa jucati adevar sau provocare procentaj notare sau fochappy(provocare fara refuz devil) te asigur o sa te disterzi
sa faceti un concurs cu "Cine spune cele mai amuzante bancuri" sau sa jucati ascunselea...sa stingeti lumina si sa ascultati la rasio kissFM laughing sa dansati ca in discoteca (eu asa am facutlaughing)
sunt sigura ca va veti descuca mult nocroc!winking

3 răspunsuri:
| selena_5281 a răspuns:

Stiu eu ctv jocuri. le joc in fiecare vara cu vecinii de pe srada.suntem cam numerosihappy
1. puteti juca septica pe perechi
2.killer predat'te.pentru jocul asta va trebuiesc si niste carti de joc.depinde cati sunteti. A-sul este politisul, Joker killerul iar restul pot fi cetateni.amestecati cartile, le impartiti si fiecare isi vede de cartea lui. cei care au jokerii trebuie sa faca din ochi la cetateni, dar sa aiba grija pentru ca daca au facut la politisti au iesit din joc. iar politistii trebuie sa prinda killeri. cel mai bine ar fi sa stati in cerc sa va puteti vedea unii pe altii. e destul de usor si frumos.
3.mafia(jocul meu preferat). se joaca tot cu carti. A-sul politistii, K doctorul, Joker sau J mafioti, iar restul cetateni. iar unul trebuie sa fie moderator.Moderatorul spune oras culcarea iar toti cei care joaca inchid ochii. Apoi soune mafioti trezirea iar cei care au joker sau si deschid ocii.tot moderatol spune "mafioti omorati pe cineva". iar ei trebuie sa se hotarsca si sa arate cu mana spre cel ce vor sa il omoare. apoi spune "mafioti culcarea". dupa care "politisti trezirea.achentati pe cineva". si ei trebuie sa arate spre cel pe care il considera suspect. apoi politistii inchid ochii.moderatorul spune "doctori trezirea, salvati pe cineva". si ei trebuie sa arate spre cel care cred ei ca a vrut mafiotul sa il omoare. dupa care se trezeste tot orasul.si incep toti sa discute intre ei, cu exceptia moderatorului. el nu are voie sa se bage.si trebuie sa acuze pe cineva, argumentai, acuzatii se apara. iar la sf discutiei moderatorul spune daca politia e pe o cale buna sau nu.tot el spune daca mafiotul a omorat pe cineva.de exemplu daca mafiotul a vrut sa'l omoare pe x, iar doctorii au salvat pe y, atunci x iese din joc. dar daca doctorii au salvat pe x, moderatul spune ca "doctorii au salvat pe cine trebuie". si continuati jocul pana vedeti cine castiga. cetatenii sau mafiotii.
4. puteti juca scaunelele muzicale
si nu mai am ideibig grin

| XKidutzaa explică:

Mersi tuturor dar alex... m-ar ajuta raspunsul tau daca AR FI IN ROMANA