| DhaRhyA a întrebat:

Buna,TPU! Niste colegi de-ai mei(suntem in clasa a 5-a) chiulesc de ceva timp din ce in ce mai mult si nu stiu cum sa fac : ori ii parasc la diriginta ca sa nu mai chiuleasca, ori nu-i bag in seama, dar asta inseamna ca vor lua note din ce in ce mai mici si vor trage tota clasa mai jos(ma refer la media generala)?

Răspuns Câştigător
| AlexandraIleana a răspuns:

Deci hai sa iti zic eu cum sa faci.In primul rand sa nu-i parasti..ca dupa toata clasa o sa te faca paracioasa/paraciosul clasei si nu cred ca ti-ar conveni. Cel mai sigur ar fi sa vorbesti cu colegii tai si daca sunt dinaia incapatanati si chiar nu mai ai ce sa faci.ar trebui sa vorbesti cu diriga in particular fara sa te vada nimeni si sa-i spui sa nu le zica tu i-ai zis.asa ar fi cel mai bine.Succes.si ma bucur ca ii ajuti sa nu mai chiuleasca, faci un bine!
Fundita?

1 răspuns:
| anapricopi76 a răspuns:

Eu zic sa ii zic doamnei diriginte ca asa este mai bine.Si in legatura cu media generala sa nu te mai intereseze ca au ei note mici.Asa ii duce pe ei capul.