| inimadeciocolata a întrebat:

Nu inteleg de ce este lumea asa rea incat a pus sa fie eutanasiati cainii! Cine este contra eutanasiati cu mine? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna si eu sunt contra eutanasierii cateilor.Mi se pare un lucru extrem de crud.E ca si cum ai lua o viata de om pentru ca si cainele este un suflet.De ce sa fie eutanasiati?
Ar trebui sa se construiasca adaposturi pentru catei.Ei se plang ca nu au bani.E o minciuna.Sunt bani, dar nu vor ei sa-i dea.Ei dau banii pe alte lucruri care nu ne sunt folositoare noua.Astia din minister consuma banii aiurea.Banii trebuiesc cheltuiti cu cap.Cainii ar trebui luati de pe strazi, sterilizati frumos si pusi in adaposturi.Cainii care sunt ori prea batrani ori prea bolnavi si numai pot fi tratati trebuie eutanasiati da,dar doar ei.
Ceilalti ar trebui cum am spus sterilizati, spalati frumos, hraniti bine si dati spre adoptie ca cineva cu suflet sa-i adopte.Dar ei sunt prea zgarciti si egoisti ca sa faca asa ceva.Multi sunt contra eutanasierii cainilor si doresc sa salveze vietile cateilor,dar pe cei din minister ii doar undeva de ce vrea populatia, ei vor sa scape cat mai ieftin.Din pacat asta e situatia, totusi sper ca vietile cateilor sa fie salvate.Numai bine.

| Iamyodj a răspuns (pentru beautifulkiss):

Nu ai vazut ca anul trecut un politist a tras cu un pistol cu tranchilizant din greseala intr-un bosoroglaughingin loc sa traga in caine.

| Iamyodj a răspuns (pentru Iamyodj):

(nasolpuppy dog eyes

11 răspunsuri:
| andra121 a răspuns:

Nici mie nu imi place aceasta idee de a fi eutanasiati cainii. Sunt de partea ta.D

| Sihastrul a răspuns:

Iesi acum la o plimbare, per pedes... daca mai poti spui maine cum a fost.
Si eu sunt intrigat ca africanii vaneaza leii care le omoara copiii si animalele, iar indienii tigrii care fac prapad prin sate...privind din varful zgarie norilor...

| perryornitorinca a răspuns:

De fiecare data cand merg pe strada sunt atacata de caini deci intr-un fel sunt de acord cu eutanasiarea cainilor!

| Iulia20 a răspuns:

Eu sunt cu tine nu este deloc bine ar trebui sa se contruiasca adaposturi pentru caini si alte animale nu cica ziciau sa mai faca o inchisoare

| ThatGirl19 a răspuns:

Buna happyDa stiu nici pe mine nu ma incanta ideea cryingSaraci cateii sadcrying

| Mariidc a răspuns:

Eu cu siguranta!

| ilenutzza a răspuns:

Sincer fiecare fiinta trebuie sa traiasca ei de ce n''ar trai? adica chiar e nedrept ce fac ei.

| ZambetuCulorilor a răspuns:

Si eu sunt impotriva!

| ExXoTiCo a răspuns:

Io Io lasati cainii in pace!