| elenasofia a întrebat:

Buna TPU
Nu prea stiu cum sa incep. faza-i ca cam de o saptamana eu si prietenul meu ...nu stiu parca nu ne mai intelegem ca inainte.Suntem impreuna de aproape 3 luni
Suntem la licee diferite si nu ne prea putem vedea. El vine acasa doar in weekend si in weekendul trecut a venit si i-am zis daca vine sa ne intalnim si "Aa pai daca vrei tu, dar pana ce ma imbrac, pana ce ajung. " etc. ceva in genu asta.
De fiecare data dupa ce vorbeam pe mess, facebook sau la telefon mereu imi zicea "te iubesc " chiar si daca eram certati dar acum nu a mai zis-o de o saptamana si nici nu cred ca va intentiona sa o spuna. ( si eu nu ii voi zice prima, nu e vorba ca sunt orgolioasa dar stai un pic el e baiatul nu? )
Nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred. oare ce sa fac?
Ajutati-ma va rog! puppy dog eyes
Cat mai multe pareri.

4 răspunsuri:
| SimoNARaluCA a răspuns:

Propozitia "el este baiatul, nu?" suna, dupa parerea mea, cliseic.Si tu poti arata ca iti pasa, si tu ii poti spune asta, nu doar el.Trebuie sa il intrebi direct ce s-a intamplat. Poate are o problema.Ar fi rolul tau ca iubita a lui sa afli. Daca are pe altcineva, nu te merita.Dar nu te grabi sa tregi concluzii pripite.Comunicarea e cheia unei relatii. Daca nu puteti comunica deschis, aia nu e o relatie :/ Succes si sper sa va impacati/reveniti!

| Dariusuu a răspuns:

E drăguţ ce se întâmplă între voi doi, însă cred că tipul îţi spune te iubesc doar atunci cănd simte.Iar atunci când nu îţi spune nu înseamnă că te urăşte.

Probabil vă-ţi răcit puţin relaţia dar asta nu înseamnă că nu o puteţi aprinde.

Depinde doar de voi, să vă ţină.

| CoffeeTeaOrMe a răspuns:

Hei! :*
Uite, trebuie să vorbiţi! Faptul că aveţi doar weekend-ul pentru voi nu e un avantaj şi trebuie să luptaţi puţin pentru ca relaţia să meargă! happy
Nu poţi să şti prin ce trece, poate are o problemă şi îi este ruşine să spună! Fi înţelegătoare, exprimaţi-vă şi demonstraţi-vă sentimentele când simţiţi şi o să fie ok!
Baftă şi sper să vă meargă bine :*

| Andy19991503 a răspuns:

Uite sincer nu as vrea sa te supar dar asta mi s-a intamplat inainte sa ma despart de prietenul meu...imi pare rau sad