| igrec005 a întrebat:

O intrebare pentru fiziceni, dau o funda mareeehappy. 1. Ce corpuri din locuinte contin in alcaturire magneti? 2.Care este principiul de functionare al unei table magnetice? si 3. Folosind un ac magnetic din dotarea laboratorului, realizati o busola pe cadranul careia trasati roza vanturilor si identificati pozitia punctelor cardinale in laborator.
Eu una sunt cam bata la fizica, si macar o data sa imi fac si eu tema corecta big grin

1 răspuns:
| maryfanMJ97 a răspuns:

1.castile de la MP3 pleyer si 3 ingerasi pentru frigider
2.atrage metalele
3.nu stiu