| Pletea_George_1973 a întrebat:

TPU! O sa plec cu masina in Turcia(voi fi pasagertongue), drumul va dura 14 ore, iar eu nu stiu ce sa fac in perioada asta lunga. Va rog sa imi dati niste sfaturi! Multumesc!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Filmeaza si/sau fotografiaza tot ce-ti place.

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Poți citi, te poți uita pe geam, poți face poze, ar fi ok dacă ați mai și opri așa mai des.
Să-ți iei încărcător de mașină pentru a încărca telefonul sau tableta. Te poți uita la filme, te poți juca, ai putea ascutla și muzică, ai discuta cu prietenii și le-ai spune ce-ai văzut până atunci. Poți nota ce ți-a plăcut.
Dacă mai merge un adolescent de vârsta ta. puteți juca rummy, cărți, table, șah și altele...
Sper că te-am ajutat
O seară plăcută!

| dodo1530 a răspuns:

O carte buna de citit, muzica, jocuri pe telefon/tableta, daca mai ai pe cineva langa tine puteti juca carti, poti dormi poti face poze cu duiumu, daca tii un jurnal poti scrie oricat doresti...

| bibi518 a răspuns:

Descarca-ti pe telefon o tona de jocuri si muzica si ai sa aiocpuatie pe tot drumul
Descarca-ti aplicatia wattpad, aici ai multe carti si nu ai sa te plictisesti.
Fa-ti poze pe drum laughing
Joaca ceva jocuri in masina : fazan,spanzuratoarea, avioane, carti, sudoku, fa rebusuri, citeste bancuri si ghicitori, deseneaza etc.

Stiu ca, in afara de citit si ascultat muzica, celelalte activitati sunt de copii, dar de plictiseala sunt bune big grin