| Danielita a întrebat:

Parul meu se ingrasa foarte repede.Ce as putea face? Ma spal cu sampon Nivea

4 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Acum depinde si de persoana.Din pacate, cu orice sampon as incerca sa ma spal eu, parul meu la doua zile se ingrasa.Asa este el. Poate daca mergi la un dermatolog, sau ceva, iti va da ceva bun.Sau mai simplu: da o fuga pana la farmacie si ia-ti un sampon de acolo.Sigur o sa te ajute, macar putin.Eu folosesc Clear pentru par gras, dar degeaba laughing Totusi incearca.
SucceS!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Sa te speli mai des.
Se spune prin popor ca daca te speli mai rar, parul nu ti se va mai ingrasa atat de rau. Dar asta e o aberatie mai mare decat OB-urile si dezvirginarea, apa si samponul nu au legatura cu secretia de sebum.

| biafresh a răspuns:

Incearca Garinir fructis pentru par gras. Eu am un par foarte gras si acesta este samponul care m-a ajutat.

| dreamnow a răspuns:

Poti sa iti alegi alt sampon tot pentru volum (Pantene, de exemplu), pentru ca si samponul trebuie schimbat la un moment dat. Daca nici asa nu merge, du-te la farmacie si intreaba de sampoane speciale contra sebumului. Daca ai parul lung, dupa ce te speli pe cap poti sa iti faci o coada impletita spic sau mai multe codite impletite, iar dimineata o sa il ai plin de volum dupa ce te piepteni.