| becka133 a întrebat:

Pe ce site pot sa pun scrisul pe o poza asa? cu tot cu acel fond rosiatic. http://www.facebook.com/....../photo.php

Dau funda + Voturi tuturor :)

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna, pai alegi o imagine\poza de pe google images din ce tema vrei tu ( love, flori, nature, etc.) si pui scrisul cu ajutorul programului pxlr ( http://pixlr.com/express/ ). La browse iei imaginea din pc si ti se deschide. Apoi ti se vor afisa mai multe optiuni : Adjustament, Effect, Overlay. Si tu dai la penultima care s e numeste Sticker. Se vor afisa mai multe tipusi de stickare si vezi ca pe al doilea rand este penultima rubrica ''Pride'' care este reprezentat de un patratel roz si albastru. Apesi pe el. Apoi iarasi ti se va deschide olista cu niste forme geometrice colorate, alegi un patratel si unde scrie langa ''100% color '' apesi pe el si alegi o culoare. Cand apesi pe acesta vor fi acolo 2 coloeane: una cu culori in verticala si una cu niste patratele albe si negre. Dai la aia cu patratele si muti liniuta in functie de opacitate adica cat vrei tu sa fie patratelul de transparent. Sper ca te-am ajutat. Daca nu ai inteles :)), poti sa-mi trimit mesaj. te voi ajuta cu placere :*. Succes!

| becka133 explică (pentru Konata):

Am inteles. dar cum fac sa fie o banda subtire ca cea in imagine? cum pot sa subtiez si sa fac mai lung..incat sa iasa ca in imagine?

| Konata a răspuns (pentru becka133):

Pai vezi ca ai niste cerculete acolo pe liniile albe. le reglezi de acolo.

| Konata a răspuns (pentru becka133):

Cauta si la overlay mai multe efecte ca sunt si acolo si sunt mai simple de reglat.

| becka133 explică (pentru Konata):

Off. tot nu reusesc. imi iese cat trebuie de lung dar nu si subtire. poti sa imi faci tu? Primesti fundita happy si iti dau eu poza vrei?

| Konata a răspuns (pentru becka133):

Hai ca incerc. Iti trimit idul meu prin mesaj privat.

| becka133 explică (pentru Konata):

Nu mai trebuie.Am reusit.Multumesc:* happy

7 răspunsuri:
| SpaimaN3agra a răspuns:

Poti sa-i faci ce vrei pe pizaphappy sper ca te-am ajutat.( pizap e tot pe facebook)