| PsychoDreams a întrebat:

Pe scurt, niste baieti de la mine din clasa, au gasit doua sticle de suc, (mentionez ca suntem clasa a 10-a )de juma' de litru, pline cu tuica. In ora de mate, ultima ora de altfel, au terminat una jumate, cealalta mi-au dat-o mie si unei colege. Ea nu a indraznit sa guste, dar eu, care nu mai bausem ceva asa tare pana acum, am dat-o pe gat pe toata. Dupa ore unul dintre ei nu se mai putea tine pe picioare, sau sa mearga, celalat se dadea la toate fetele. Eu, nu mai putem sa merg, vedeam pete, si totul se misca. Dupa un timp in care am decis sa ne plimbam, ca sa nu ajungem acasa, sa ne vada parintii, in care noi toti am avut dureri groaznice de cap, si stari de voma, am plecat acasa. Spre norocul meu, sunt singura astazi, dar va rog, da-ti-mi un remediu pentru asta. Abia am urcat scarile si nu prea pot sta in picioare. Capul ma doare ingrozitor si am vomitat in continuu. Totul se misca in jur si parca vad pete colorate. Unul dintre baieti e inca la mine si e mai rau. Ce pot sa fac ca in cel mai scurt timp, sa ne revenim?

Răspuns Câştigător
| smartyx a răspuns:

Cel mai bine merge sa-i dai cu ceva acritura(muraturi) si cafea tare. Dar nu e bine sa beti alcool, mai ales ca ai zis ca ati gasit sticlele alea si nu vi le-a dat cineva de incredere. Plus de asta, nu mai beti atat timp cat organismul nu este obisnuit cu asa, pentru ca organismul cedeaza la o cantitate prea mare de alcool, inclusiv inima nu rezista. Pentru un organism care nu bea aproape deloc alcool, sa-i dai jumatate de sticla de tuica e destul de mult. Aveti mare grija.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Fereasca Dumnezeu de asa ceva:|
va bagati singuri boala in voi.
http://adevarul.ro/......index.html
O seara buna:)

| darrio2007 a răspuns:

Beti zeama de varza.Bine ca nu erau cu otrava.Naivi sunteti.Beti toate porcariile aruncate de altii. Poate v-a vazut ala care le-a pus acolo.Va trage o mama de bataie.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru un organism tanar ca al tau si faptul ca esti fata o asa cantitate de alcoolt iti poate fi fatala.
Faptul ca vomiti nu-i e semn ca organismul tau da afara alcoolul.
INCEARCA cu zeama de varza! Si odoneste-te!
Oricat te-ai feri parintii vor afla pentru ca probabil casa miroase a alcool, a voma, la fel si hainele, iar maine dimineata te va durea capul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am dat o betie zdravana, am mancat grefa si mi-a trecut sentimentul de voma. Aveti organismul slab rau, eu nici dureri de cap n-am avut. Dupa aceea am dormit cateva ore si am mancat iar grefa.