| axxy a întrebat:

Buna TPU.Pentru cine stie latina, as vrea sa imi traduca si mie un text, am mare, mare nevoie! Va rog mult, daca se poate sa ma ajutati!

"Arcem urbis Sabini tenent et Mettius Curtius, dux Sabinorum, milites Romanos fundit. Dux clamat:"Vicimus perfidos hospites; aliud est virgines rapere, aliud pugnare cum viris". Sed Romulus cum milifibus suis impetum facit et Sabinos vincit."

Multumesc mult pentru cine ma poate ajuta!

3 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Poti cauta pe translator online. happy
ti-as cauta chiar eu raspunsul doar ca e 12 noaptea, si sincer, am o lene. big grin

| nirvanacartof a răspuns:

Bastion al Mettius City, care a rupt deţin şi ducele sabinilor, Curtius,, a sabinilor, fundit. Dux Roman soldaţii strigă:. "Am cucerit gazdele noastre necredincios, ci este un singur lucru să efectueze off fecioare, lucru de la lupta cu oamenii de" Milifibus Dar cu Romulus lui, el a acuzat şi sabinilor, depăşeşte.
Sursa:http://translate.google.ro/? client=firefox-a&rls=org.mozilla:ro:official&hl=ro&tab=wT#la|ro|

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sa mori degraba scrie