| stefania0907 a întrebat:

Poate ca intrebarea e pusa cam tarziu, dar ce parere ati avut sau aveti despre Michael Jackson? big grin

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O parere destul de buna, pot spune ca a fost un adevarat rege al muzicii

| CarlaElena a răspuns:

Michael Jackson a revolutionat muzica pop si sunt sigura ca o sa ramana mult timp in amintirea oamenilor. Eu, personal, nu am fost o mare fana pentru ca nu am prins perioada in care era pe val (am doar 16 ani), dar il respect, in ciuda defetelor pentru care a fost atat de criticat si judecat.

| Ycu a răspuns:

King of POP, restul barfe, ca fost pedofil, ca s-a drogat, nu ma intereseaza personal. Ar trebuii sa il respectam pentru ceea ce a revolutionat.
Keep calm and listen M.J.

| Klaryssa a răspuns:

Bai...tipu canta super, avea o voce de invidiat si fani de nu-i poti numara dar faza e ca nu mai eva nimic natural in el.Adica din negru s-a facut alb, si-a schimbat nasul si muult mai multe operatii.De asta a si murit (cred )

| RyGoLeTa a răspuns (pentru Klaryssa):

Buna!
Nu s-a facut el alb ci a avut o boala de piele si anume vitiligo, el cu gurita lui a spus ca era mandru fiind negru. Michael era asa mai timid si prima data nu a spus nimic despre culoarea pielii sale si de aceea s-a interpretat ca s-a facut alb.Crede-ma nu-i adevarat. Uite si o dovada cand a dat un interviu lui Oprah:

http://www.youtube.com/watch?v=Q2EF-iYpqR8 varianta lunga, adica tot interviul.

http://www.youtube.com/watch?v=LuHvlHxR-eg

Cat despre operatii tatal sau care l-a chinuit batut si nenorocit ii spunea zi de zi ca:''Ce nas mare ai!'' si radea.El a fost inchis ore intregi in dulap de tatal sau fara niciun motiv.
El a fost traumatizat de tatal sau fara inima.In ciuda acestor fapte cand s-a facut mare l-a iertat.
Avea insomnie cronica si i-a cerut doctorului sau ceva care sa il ajute sa poata dormi, iar acesta i-a dat Propofol si l-a distrus de tot.O alta cauza a mortii este oboseala si lipsa de mancare lui nu ii prea placea sa manance, acum familia Jackson da in judecata compania AEG, compania care se ocupa de cele 50 de concerte pe care Michael avea sa le sustina dar nu a mai apucat.Acesta companie nu a tinut cont de starea fragila de sanatate al lui Michael.
Daca mai ai nelamuriri intreaba-ma sunt o fana inraita :)

| Klaryssa a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Fana inraita? Mi-am dat seama! Habar nu am avut ca Jackson avea un tata asa! wow ce copilarie a trebuit sa indure! puppy dog eyes

| stefania0907 explică (pentru RyGoLeTa):

Wow! Am o curiozitate: stirile cum ca a fost pedofil sunt adevarate?
Ca este da, sau nu, eu nu-mi pot schimba parerea despre el! A fost un om simplu, fara o copilarie, care iubea nespus de mult copiii, deci nu mi-l pot imagina batandu-i, d-apai sa mai abuzeze si sexual de ei...

| RyGoLeTa a răspuns (pentru stefania0907):

Nu sunt adevarate, numai minciuni stiu de la o fana ca mama copilului era nebuna si l-a pus pe copil sa spuna ca l-a abuzat, iar pe urma Michael afland i-a spus in genul asta:''De ce mi-ai facut asta? Ai facut-o pentru bani? oricum va dadeam bani! deci totul a fost pentru bani si i-a dat o suma foarte mare si acum copilul acela are de pe urma lui Michael vila si masina.El iubea foarte mult copiii si niciodata nu as fi putut sa cred ca el ar fi fost un pedofil.
Iti mai spun ceva care sigur nu stii:Michael cand a fost inchis pentru ca ar fi abuzat sexual copii l-au dus intr-o celula care mirosea ingrozitor si paznicul de acolo din inchisoare i-a zis:Jackson miroase destul de bine pentru tine? iar Michael diplomat raspunde:Este in regula...
Si saracu de el cand a iesit avea rani de la catuse deci mie mi-a venit sa plang cand am vazut :( :
https://www.facebook.com/....../photo.php
Intreaba-ma daca mai ai nelamuriri, cat voi stii iti voi spune.
Te pup :*

| RyGoLeTa a răspuns (pentru Klaryssa):

Ma bucur ca ti-ai dat seama, e si poza de profil care ma da de gol laughing
Da stiu, de aceea lumea il judeca fara sa stie ce a indurat de ce si cum.
Ma bucur ca ai aflat de la mine.Te pup!

| stefania0907 explică (pentru RyGoLeTa):

puppy dog eyes ce cruzi sunt unii oameni... As sta zile cu tine la povesti! Ai dreptate: sunt atatea lucruri pe care nu le stiu! thinking laughing