| Altamira a întrebat:

port marimea potrivita la sutien, nu este prea strans insa spatele ma doare. Recent am aflat cum ca nu am suficienta grasime in zona coloanei vertebrale si de aceea ma doare cand ma asez cu spatele de scaun, oasele se ating direct si rezulta in durere, dar nu stiu daca asta conteaza asa mult. Va intreb ce tip de sutien imi recomandati pentru a ameliora durerea de la spate?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Dandinelle a răspuns:

Cred ca mai degraba este vorba de pozitia pe care o ai pe scaun sau in picioare. Poate trebuie sa intaresti muschii putin.
Dar totusi pentru ca intrebi de sutien, incearca sa calculezi marimea exacta si cumpara sutiene de calitate. Incearca sa gasesti ceva care sa nu aibe acele sine metalice astfel incat sa nu-ti apese pe coaste, deoarece se poate propaga durerea. Asa ca: fara sine metalice de sustinere sub san iar legat de buretel, aici depinde de preferinte, eu prefer fara. Daca ai ocazia sa gasesti un magazin Intimissi uita-te acolo. Sutienele push-up au sarme si atat de mult suport pentru sani incat sanii nu o sa-si mai dezvolte musculatura iar toracele nu mai este lasat asa liber sa respire.

1 răspuns:
| ywar a răspuns:

Pai asta poate pentru ca ai sanii prea mari. Poza ca sa masuram cupa.