| DelphhiN a întrebat:

Buna TPU port ochelari de ceva vreme (1 an si 3 luni) si am dioptrii mai micute cei drept 0, 75 0, 25 cum as putea sa ii determin pe parinti sa-mi cumpere alta pereche de ochelari ca de asta m-am cam saturathee heehee hee cum as putea sa fac ca sa-mi creasca cat de cat dioptriile. poate asa o sa-mi cumpere alte perechi...mersi:X...fundissa

5 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

Pai trebuie sa mergi la control la oftalmolog... daca porti de ceva vreme poate ti-au crescut si astfel, trebuie schimbate lentilele. Asa vei putea cumpara si alta pereche big grin

| BloodPrison a răspuns:

Pai daca vrei sa-ti creasca dioptriile nu mai purta ochelari, caci iti vor creste repede, dar sa stii ca o pereche de ochelari este destul de scumpa si poate parintii tai nu pot sa iti faca pe plac

| คиค a răspuns:

Buna!

Sfatul meu prietenesc este sa nu faci prostia de-ati face rau in mod intentionat!
Nu incerca sa-ti maresti dioptriile deoarece, daca stai sa gandesti logic, cu fiecare agravare a situatiei se mai adauga cateva zile, saptamani, luni in care vei fi nevoita sa porti ochelari.

Eu port ochelari de aproximativ 7 ani si ii schimb cam odata la 2-3 ani.
Daca vrei cu ardoare sa tii schimbi, s-ar putea produce un mic "accident" in care rama ochelarilor s-ar puta deteriora, si singura solutie ar fi inlocuirea.

| AndaWest a răspuns:

De ce te prostesti, sa iti strici ochii mai tare mai bine da-i de pamant si ai rezolvat

| BringMeTheHorizon a răspuns:

Ce intrebare O_o e ca si cum ar fi.hei cum pot sa fac sa am tumoare(Doamne fereste) ca imi place sa fiu operatlaughing)asa si u iti strici vederea doar sa ai alta pereche de ochelari?