| edim98 a întrebat:

Prezentare: Azi la ora de sport m-a provocat un prieten, care face karate de 3 ori pe saptamana timp de 5 ani, la Skandenberg. Toti(inclusiv eu) au crezut ca voi pierde(el avea muschii bine formati, eu asa si asa), dar dupa o confruntare de 2 min, l-am batut(cu greu) si inca reusesc sa ii bat la Skandenberg si pe multi altii(egali sau mai puternici ca prietenul meu). Intrebare: Acum, profesorul vazand ca l-am batut pe unul din cei mai buni elevi ai lui, ca sa vada ca sunt puternic, ne-a pus sa fac 40 de flotari... Pai, prietenul meu le-a facut cu greu si eu am reusit doar 22... Imi puteti spune de ce l-am batut la Skandenberg, dar nu pot face multe flotari? Nu raspundeti cu chestii gen: "Te-a lasat"(el pune mandria prima, nu vrea sa piarda nici la piatra-foarfeca-hartie), sau "era obosit"(nu era obosit, el nici nu prea e de obicei) Puteti sa imi dati ceva sfaturi ca sa pot face mai multe flotari? Merci mult!

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Ai forta mai mare in brate, el are antrenament si implicit mai multa rezistenta si de aceea a reusit sa faca flotarile dar nu a reusit sa te de-a la skandenberg.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Supps):

Felicitari, o explicatie complet pe langa

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Pentru că la flotări se folosesc alte grupe de mușchi decât se folosesc la Skandenberg.

| Cosmin86 a răspuns:

CE TREABA au flotarile cu skanndebergul?

intra muschi COMPLET DIFERITI.

+ ca la skan pe langa muschi mai conteaza tendoane, coate, articulatii, degete, forta statica, etc.