| alalaltbx a întrebat:

Prietena mea "cea mai buna" s-a dovedit a fi falsa cu mine. Ei ii place de un baiat care ma place, e geloasa pe mine, crezand ca eu pot sa il fur. Nu, nu as face asta niodata idiferent daca sentimentele mele fata de acel baiat sunt puternice. Astazi, am sunat-o si mi-a inchis telefonul, mi-a dat block pe facebook si nu mai vorbeste cu mine. Am auzit de la niste prieteni ca ma injura si spune ca tot ce zic eu sunt "minciuni", adica intr-un cuvant MA BARFESTE.
Eu nu vreau sa o pierd ne cunoastem de 5 ani si am mare incredere in ea. Mrg. AVEAM!
Nu cred ca mai este o prietena asa buna. Ideea e ca eu plang pentru ea si sufar, si tot ea nu mai vorbeste cu mine.
Va rog ajutati-ma! Nu stiu ce sa mai fac! Sa incerc sa vorbesc cu ea sa ne impacam? Sau sa o las in pace cu decizia ei si o sa vada mai tarziu, cand va fi prea tarziu.
Cel mai bun raspuns primeste FUNDA

Răspuns Câştigător
| TheVampireDiari3s a răspuns:

Dupa parerea mea, daca ea iti era,, cea mai buna prietena", trebuia sa discute cu tine si sa rezolvati problema intr-un fel.Tot timpul exista o solutie.
In cazul de fata ea ramane si fara prietena, presupun ca, si fara iubit, daca el te place pe tine.
Mai bine o lasi sa se lamureasca singura. happy

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

De ce să lupți pentru o persoană care ar face orice să te înjosească? Ți-a dovedit că nu are deloc încredere în tine, că nu însemni nimic pentru ea.
Iart-o. Poate că nu face asta intenționat, poate că doar e orbită de iubire. Poate își va da seamna cândva de greșeala sa.