| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea este intr-o situatie foarte dificila,nu mai stie ce sa creada. Este cu un baiat [mentionez, baiatul e cu un an mai mare ca ea] si au facut 3 luni acum o saptamana. Fix in ziua in care au facut 3 luni, baiatul juca adevar si provocare cu 4 baieti si o fata. El punea provocarile,si a ajuns la fata respectiva. Prietena mea nu era de fata,asa ca baiatul a pus-o pe acea fata sa il sarute. Nu a durat mult,dar am vazut cum el a strans-o la piept puternic de parca ar fi fost cu acea fata. Prietena mea nu mai stie ce sa faca. In cursul zilei de azi,baiatul i-a marturisit prietenei mele ce s-a intamplat iar ea l-a iertat pentru ca a fost sincer,dar inca sunt dubii deoarece am aflat ca baiatul o place pe acea fata si e reciproc, mai ales felul cum a strans-o cand jucau adevar si provocare. Sfaturi pentru prietena mea va rog?

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

Cred că ar fi bine să vorbească sincer, deschis cu băiatul. El e singurul care o poate lămuri dacă o place pe prietena ta sau pe cealaltă. Să-l întrebe și de ce s-a sărutat cu cealaltă, care a fost motivul. Doar așa amica ta va avea un răspuns clar și va decide ce să facă. Eu cred că se vor certa rău. Să facă ce crede ea. Sper că am fost utilă. Măi... greu e cu băieții din ziua de azi care fug după fete ca după niște trofee. Baftă!

2 răspunsuri:
| UnZambetTeRog a răspuns:

Pai in primul rand. Dragoste cu forta nu se poate nu? Daca respectivul baiat tine la fata respectiva iti dai seama ca prietena ta va suferii mult. Deoarece stie acest lucru si nu se va purta cu ea ca la inceput. Dar nu cred ca sunt in stare sa ii spun ce sa faca. Doar sa se gandeasca la aceste lucruri si sa isi urmeze inima

| Pozitivca a răspuns:

Eu cred ca el nu era sa o amageasca pe prietena ta daca era sa simta ceva pentru acea fata si mai ales daca zici ca poate fi reciproc nu era sa piarde timpul cu prietena ta sa nu o iubit.