| marmotavorbareatza a întrebat:

Prietena mea mi-a cerut un sfat si eu nujt ce sa i zic.ma puteti ajuta voi? ea este cu un baiat de 1 an si cateva luni - 3.prietenul ei i-a propus sa faca sex ea a aceeptat dar inca nu s-a intamplat nimic, el a intrebat-o iar iar aceasta nu stie cum sa l refuze avand 15 ani,considerand ca e prea mica pentru asta! ce sa i spuna,cum sa l refuzze,pentru ca ea tine mult la el si nu vrea sa l piarda, mentionez ca ea ia mai spus odata ca ar fi mai binbe sa astepte iar priwtenul ei s-a suparat, spunandu-i k doar a vrut sa l ia la misto acceptand

4 răspunsuri:
| darkblueana a răspuns:

Nu are cum sa tina la un baiat daca nu o intelege.Pe el nu il intereseaza ca ea este prea mica sau chestii din astea.El vrea sa se intample cat mai repede pentru ca asa fac toti baietii. Daca ar tine la ea cu adevarat ar asteptao,intelegand ca nu poate face pasul asta acum.Dar acest baiat,daca tot continua cu acest subiect inseamna ca el nu vrea sa aiba o relatie stabila cu prietena ta.El vrea sa se intample pentru ca este baiat si nu mai poate astepta. Spune-i prietenei tale sa nu faca pasul asta, daca nu simte sau din obligatie, pentru ca acest baiat, cum am zis, daca continua cu acest subiect inseamna ca nu ii vrea binele, iar daca o sa se intample o sa ii dea papucii dupaia.Asa ca mai bine eu o sfatuiesc sa ii spuna iubitului in fata ca nu se poate acum. Daca ar iubio ar intelege.Acest gen de baieti este foarte des gasit si toti baietii sunt la fel.Deci o sfatuiesc sa nu faca pasul.Atunci,probabil ca el o sa se enerveze pentru ca ea nu accepta, si o sa isi dea arama pe fata.ACEST BAIAT NU ESTE DE INCREDERE!

| Deny998484 a răspuns:

Salut eu sunt baiat si stiu ce simte baiatul respectiv credeti-ma ca toti vrem acelasi lucru (adica noi baieti) daca baiatul acela o iubeste o intelege dar toate fetele sunt asa se tem primadata apoi vor incontinu daca pana la urma fata vrea va spun de acum fetele poate sa faca sex de la or ce varsta si nu vor pati nimic dar baieti daca fac mai devreme de 18 ani la 50 de ani scula nu se va mai ridica sau poate ramane chiar steril pana la urma face ce cvrea asta-i parerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ea simte ca e prea mica nu poate nimeni sa o oblige.
sa iizica ca simte ea ca e prea mica. si chestia asta fata in fata.

| Dean1996 a răspuns:

Nu are niciun rost, nu ii propui unei fete de 15 ani sa faca sex cu tine, pentru ca este prea mica sa-si inceapa viata sexuala.Plus ca el daca o iubeste ar trebui sa astepte momentul cand va fi ea pregatita. Vrea doar s-o foloseasca pentru sex si dupa sa o paraseasca.Cel putin eu asta inteleg din ce ai scris tu.De obicei cand un baiat nu vrea sa astepte sexul inseamna ca nu tine la prietena lui, ci vrea doar sa se culce cu ea, si dupa BANG, devin straini.Eu zic sa nu, baieti mai sunt destui, plus ca el nu o iubeste daca nu o asteapta.