| Heleny a întrebat:

Buna TPU.
Prietena mea trece in clasa a 5-a si nu stiu prea bine ce sfaturi sa ii dau.ma puteti ajuta?

Multumesc anticipat :*

3 răspunsuri:
| OchyDeViperă4Love a răspuns:

Buna.
Ii poti zice ca nu trebuie sa aiba emotii fiindca nu este greu.Toti oamenii eu trecut de aceste clase cu note bune.Trebuie sa invete mult pentru a arata cat de buna e si ca se poate descurca si ca poate face fata.Trebuie sa-i asculte pe profesori, sa fie serioasa si ascultatoare.

| BadCliché a răspuns:

Heii Heleny! happy
Din propria experienta clasa a 5a e super.Chiar daca nu o sa mai aiba aceeasi invatatoare, va avea cate unul la fiecare materie.Acuma cand o sa inceapa ciclul gimnazial, trebuie sa invete ceva mai bine deoarece toate notele care le va lua in clasele 5-8 vor conta pentur admiterea la liceu, iar daca prietena ta vrea sa intre la un liceu bun trebuie sa se puna un pic pe treaba.In rest nu stiu ce as mai putea spune. Unele clase au de dupamiaza,altele de dimineata. Dupamiaza e destul de placut insa nu mai ai timp sa faci nimic: dimineata te scoli,de imbraci,mananci,stai toata ziua la scoala,ajungi acasa, stai un pic la TV sau PC si apoi teme straight face. Insa are si dupamiaza asta momentele ei bune, nu-ti fa griji.
Sper ca te-am ajutat si bafta prietenei tale in clasa a 5a :*

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să meargă mai departe, cum alții au putut poate și ea!
Pa, pa.