| anonim_4396 a întrebat:

problema cu care vin aici este cam complicata,dar sper sa ma ajutati voi sa o descalcesc. Faza e ca prietena mea cea mai buna e intr o dilema si eu, care am ajutat o mereu, nu stiu ce sa i spun. Sa incep cu inceputul : 2 baieti o plac si nu stie pe care sa-l aleaga... Amandoi sunt frumosi,dar si ea este,si ii place,, cumva,, pe amandoi si amandoi o plac, dar in feluri diferite. Primul o place cam de 2 ani,dar problema e ca nu o prea arata,adica se uita pe furis la ea,ii face cu ochiul,ii zambeste,o apara de eventuale,, pericole,,; dar nimic mai mult, in 2 ani nu i a spus ca o place, ca ar vrea sa fie cu ea, etc.Cu toate astea ea stie ca o place,i au mai spus si alte fete cum se uita la ea, etc. si de asta ea crede ca ar trebui sa fie ceva intre ei. Al doilea tip este opusul primului, desi se da la ea de vreo 2 luni,este foare curajos, si saptamana trecuta a sarutat o, desi stie ca celalalt o place si ei 2 sunt cei mai buni prieteni. Deci,va rog ajutati-ma cu un sfat,pentru ca cu amandoi nu poate sa fie,si nu stie ce sa faca incat sa nu raneasca pe niciunul,va roog,cel ma bun raspuns,cu cat mai multe solutii primeste funda,astept mai multe raspunsuri si pana sambata voi decide cui dau funda, multumesc, pa.

Răspuns Câştigător
| xBlackDreamx a răspuns:

Trebuie sa isi asculte inima. Poate ca o sa i se para la inceput greu sa aleaga intre cei doi, dar cu timpul o sa isi dea seama la care tine cu adevarat. Sincera sa fiu eu l`as alege pe cel care o place de mai mult timp. De ce? Pare tipul de baiat potrivit pentru orice fata. Chiar daca este putin timid, ea il poate ajuta sa treaca peste asta. Celalalt pare tipul de baiat care este destul de "experimentat" ca sa spun asa, cand e vorba de fete si poate renunta la ea oricand pentru alta. Oricum, daca baiatul acela tine la ea de 2 ani, atunci poate chiar e un baiat serios si vrea o relatie calumea, nu doar o aventura happy Asta e doar parerea mea. Eu nu ii cunosc, ea ar trebui sa aleaga. Multa bafta :*

| Bolohan_Petronela_1998 a răspuns (pentru xBlackDreamx):

Pai da asta vroia si ea sa faca, pentru ca credea ca exista ceva puternic intre ei, dar a venit celalalt si a cam dat totul peste cap...multumesc pentru raspuns, mai astept cateva zile si o sa vad daca tu o sa primesti funda.

| xBlackDreamx a răspuns (pentru Bolohan_Petronela_1998):

Ok. Multumesc happy

| Bolohan_Petronela_1998 a răspuns (pentru xBlackDreamx):

Ar mai fi ceva, daca ar fi sa l aleaga pe cel mai,, vechi,,, cum ar trebui sa il abordeze? Va reamintesc ca e timid si chiar daca n ar fi nu poti sa l intrebi direct pentru ca s ar simti prost. Si ar mai fi o problema, eu si cei doi baieti suntem in clasa a 8 a, iar ea in a 7 a, deci nu are prea mult timp...va ror dati mi un sfat, multumesc anticipat! :-)

| xBlackDreamx a răspuns (pentru Bolohan_Petronela_1998):

Pai sa incerce sa vorbeasca mai mult cu el, eventual sa iasa si in oras si sa se dea la el big grin Daca vede ca ii raspunde sa incerce sa il ia de mana... tongue

| Bolohan_Petronela_1998 a răspuns (pentru xBlackDreamx):

Se da la el dar nu prea reactioneaza si nu poate iesi in oras pentru ca locuim la tara si are nevoie de permisiunea parintilor... :-p

| xBlackDreamx a răspuns (pentru Bolohan_Petronela_1998):

Atunci sa iasa sa se plimbe... Daca nu reactioneaza este posibil sa nu o placa...

9 răspunsuri:
| madalinamadu a răspuns:

Depinde ce tip de baieti ii plac ei, daca ii plac cei timizi sau cei "curajosi" sau ar putea sa ii supuna pe ambi la un test, care il trece este alesul big grin

| mariutsa1234567890a a răspuns:

Să îl aleagă pe cel mai inteligent!

| Irinα a răspuns:

Parerea mea este ca nu este indragostita...este doar atrasa sexual de amandoi!
Nu ai cum sa iubesti doua persoane deodata...
Sa traga la sort, nu conteaza ce decide, pentru ca nu are sentimentele implicate...