| sweetypie14 a întrebat:

Problema mea este ca plac un baiat dar nu stiu sigur daca ma place cu el. Si e asa de dragut si as vrea sa il bag cumva in seama dar nu am deloc curaj! Ce sa fac?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Dragut'', nu infatisarea conteaza, ci caracterul. Poate fi cel mai ''dragut'' om de pe planeta dar sa fie un idiot incompetent.
Eu te sfatuiesc sa nu te mai indragostesti de oricine dar daca cu adevarat vrei sa-l cunosti, vezi daca ai prieteni care il cunosc si du-te cu ei la el sub pretext ca ei vor sa vorbeasca cu el, gasesti tu variante.
Daca o sa vorbeasca cu tine e important sa zambesti.
Mult succes.

| nimeniooda a răspuns:

Hey...am avut aceiasi problema si am loat-o pas cu pas... adica:
1.Am rugat o prietena sa-mi faca cunostinta cu el;
2.Am mai iesit cu el cu prietenii si ne-am imprietenit super;
3.Am inceput sa flirtez cu el (nu chiar da sa ma imbrac dragut si sa incerc sa par foarte draguta si de treaba);
4.I-am cerut adresa de y-mail;
5.Am tot vorbit, am tot vorbit;
6.Ne-am atasat foarte tare;
7.Am inceput sa-l intreb daca are iubita daca place pe cineva;
8. Daca da i-am zis ca: Pe cine? si continuam tot asa dialogul, iar daca zicea nu ii ziceamtongueai nici eu dar... vrei ca tu si eu sa no sa mno sa fim impreuna? si continuam tot asa lent deci la mine a mers! Baftawinking!

| sweetypie14 explică (pentru nimeniooda):

Multumesc de sfaturi! Dar mai este o chestie...noi deja ne cunoastem, si am iesit de mai multe ori cu prietenii comuni iar adresa de yahoo o am de foarte mult timp, dar nu am bagat de seama pana acum. Si acum imi e putin ciudat sa il bag in seama din moment ce am de 2 ani id.ul lui si nu am vorbit niciodata.

| nimeniooda a răspuns:

Pai fi mai curajoasa!winking e greu, dar nu te poate omori si nu ai ce sa pierzi, nu?

| SweetLolipop a răspuns:

Deci am aceeasi problema! numai ca el nici nu cred ca stie cum ma cheamathinking mda.in fine.eu incerc sa ma imbrac mai altfel si sa ma duc pe la parter(unde e clasa lui), sub pretext ca vorbesc cu o prietena.in fine, nu cred ca un baiat ca el s-ar uita vreo data la mine(chiar daca vad ca ma priveste insistent).eu cred ca ar trebui sa fii tu insati.dar sa-ti dau un sfat:nu pune pe cineva sa ii spuna ca il placi sau sa-i trimiti biletele, pentru ca astfel va crede ca nu esti curajoasa.deci in final, iti doresc mult succes cu dragutuu'' si sa ne auzim de bine:*

| FirstplaceXXX a răspuns:

Hai sa-ti spun. Daca Ii arati ca il placi si fugi mereu dupa el, iar cand trece pe langa tine tu esti cu capul in nori, iar el vede asta, pai va profita de chestia asta. Nu arata abuziv ca iti place de el. Incearca sa fii indiferenta dar in acelasi timp langa el. Nu-l sufoca pentru ca vei deveni stresanta. Comm-urile anterioare iti zic sa fii tu insuti, acelasi lucru ti l-as spune si eu. Dar uneori nu e chiar bine sa fii insuti.

| mroxana a răspuns:

Fi tu insati si incearca sa ii dai mai multa atentie si sa fi cat mai tu insati, sa te simti in pielea ta cand vorbesti cu el happy :* succes draga :*