| anonim_4396 a întrebat:

Problema mea este urmatoarea : cum pot sa ii conving pe colegii mei sa facem banchetul unde vreau eu? De fapt, sunt un grup de cateva fete care vor sa facem altundeva, pentru ca vor veni "iubi" al lor sa le vada si prostii de genu iar acolo este scump si neincapator. Ei bine, dupa acest grup de "domnisoare", se ia toata lumea, caci ele sunt mai mahalagioaice [ daca imi permiteti sa spun asa ] si mereu obtin ceea ce vor. Unde vreau eu, este ieftin, spatios si foarte frumos. Dar chestia e ca nimeni nu ma asculta... Ce sa fac? sad

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Eu zic sa propui ideea ta dirigentei. Sa-i dai toate detaliile si sa aduci argumente destule pentru a accepta locul propus.

| KamaSutra a răspuns:

Vorbiti si cu diriginta. Luati deciziile impreuna, fiindca sunteti un colectiv si sincer ideea ta mi se pare mai buna. Expune si argumente covingatoare pentru ideea ta

| SkyPilot a răspuns:

Tare mi-e teama ca "iubi" e mai important decat spatiul, aspectul si pretul happy Si eu as gandi asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa aduci niste argumente rationale. Daca colegele tale sunt niste fiinte rationale, te vor intelege...E simplu, papadie!