| anonim_4396 a întrebat:

Profesoara de engleza mi-a demonstrat cat de mult ma uraste, din nou! Femeia aia nu ma poate suporta chiar daca nu i-am facut nimic.Sunt o fire calma si nu comentez nimanui pentru ca eu consider ca nu merita sa imi bat capul sau sa ma cert cu oamenii care nu merita asta, insa ea incepe sa devina insuportabila.Intr-o zi m-a scos la tabla cu gandul sa ma asculte insa am stiut si nu mi-a pus nota. Din nou, cand am mers in banca, mi-a zis ca sa nu mai port pantaloni din aia la ora ei(erau niste pantaloni negrii skinny ca arat ca o girafa cu copite netaiate(aveam shoesi), din cauza ca sunt slaba), sa nu imi mai iau tricouri cu mesaje pe ele(port de obicei din acelea si pe acela scria"The Life Is Good!"pe spate si pe fata"Smile! Tomorrow could be a lot worse!"si era alb cu negru.Niciun profesor/nicio profesoara nu s-a luat de mine sau de stilul meu vestimentar atata timp cat il/o ascult, nu ii creez probleme si invat ce imi da de invatat. Ce sa fac ca sa nu ma mai urasca ea si nepoata ei care e in aceiasi clasa cu mine si acum cateva zile, cand s-a impiedicat de proprile ei picioare a dat vina pe mine si mi-a trans un pumn pe urma caruia m-am ales cu un machiaz permanent cam pentru urmatoarele saptamani iar eu ca fraiera nu am ripostat?

Răspuns Câştigător
| SecretWish a răspuns:

Nu lua in seama oamenii astia...nu merita dupa cum spuneai si tu.
La mine la scoala nu ma urasc profesorii...ci toti colegii, crede-ma ca-i mai rau...si nu voi pleca, sunt clasa a 7 -a, deja nu mai are rost. Raman `sa ma lupt cu ei`winking
In legatura cu cazul tau...nu poti face nimic ca sa nu te mai urasca. Din cate ai zis esti o eleva model. Singura idee care-mi trece prin cap este cea de a purta uniforma sau ce-a spus ea acolo chatterboxin zilele in care ai engleza, sau chiar inainte de ora ei.
Numai bine!

1 răspuns:
| CookieYumm a răspuns:

Pai parerea mea este ca ea te uraste din cauza ca nepoata ei are
o invidie pe tine oh go on. De cand are voie orice profesor sa predea intr-o clasa in care are o ruda indiferent de grad?! :-l. Nu au voie efectiv sa predea in clasa in care au o ruda numai in cazuri speciale in care de ex. nu este alt profesor care sa predea in locul ei/lui. Te-as sfatui sa te imprietenesti cu nepoata ei deoarece poti profita daca deveniti prietenewinking.
Dar daca chiar nu se poate vorbeste cu dirigintele / diriginta ta. Ea/el ar putea sa te ajute happy.
Mult noroc! :*
Funda?batting eyelashes